Glebov: Dinamo Rossiya Kubogida g‘alaba qozonishi mumkin
Rossiya terma jamoasi va Moskva «Dinamo» jamoasi yarim himoyachisi Danil Glebov 2025/2026 yilgi mavsumda jamoasining mamlakat kubogini yutish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, g‘alaba qozonish uchun jamoa yaxshi o‘ynashi va astoydil mehnat qilishi kerak. Glebovning so‘zlariga ko‘ra, shunday bo‘lsa, barcha vazifalar bajarilishi mumkin.
Bu fikrlarni u «Match TV» telekanaliga berdi. Eslatib o‘tish joizki, shu oy boshlarida «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga 56 yoshli mutaxassis Valeriy Karpin tayinlandi. U bilan poytaxt klubi uch yillik uzoq muddatli shartnoma imzoladi.
So‘nggi Premyer-liga mavsumida «Dinamo» jamoasi turnir jadvalida beshinchi o‘rinni egallagan edi. Endilikda yangi murabbiy rahbarligida jamoa yanada yuqori natijalarga erishishga intilmoqda.
Futbolchilar va murabbiylar bu mavsumda o‘z kuchlarini to‘liq ishga solishga tayyor. Umid qilamizki, jamoa muxlislari oldida yaxshi natijalar bilan chiqadi va mamlakat kubogini qo‘lga kiritadi.

Глебов: Динамо может одержать победу в Кубке России
Полузащитник сборной России и московского «Динамо» Данил Глебов высказал мнение о шансах своей команды на победу в Кубке страны в сезоне 2025/2026. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, для победы команде нужно хорошо играть и усердно трудиться. По словам Глебова, если так будет, все задачи могут быть выполнены.
Эти мысли он высказал в интервью телеканалу «Матч ТВ». Стоит отметить, что в начале этого месяца главным тренером команды «Динамо» был назначен 56-летний специалист Валерий Карпин. С ним столичный клуб подписал трехлетний долгосрочный контракт.
В последнем сезоне Премьер-лиги команда «Динамо» заняла пятое место в турнирной таблице. Теперь под руководством нового тренера команда стремится добиться еще более высоких результатов.
Футболисты и тренеры готовы в этом сезоне полностью реализовать свои силы. Надеемся, что команда выступит с хорошими результатами перед своими болельщиками и завоюет Кубок страны.