Alonso: Vinisius o‘yinda ajoyib natija ko‘rsatdi
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso, Jahon klub chempionati guruh bosqichidagi Avstriyaning "Red Bull Zaltsburg" jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yinda yulduz hujumchi Vinisius Juniorning o‘yinini tahlil qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi o‘yinda gol urib, bir golga assistentlik qildi.
Alonso Junior haqida shunday dedi: "U ajoyib o‘yin ko‘rsatdi. Men nafaqat uning gol va assistlari, balki maydondagi fidoyiligi uchun ham uni ta’kidlashni istayman.
U hujumda yaxshi harakat qildi va Gonsoalo bilan mukammal hamkorlik qildi. Vinisius maydonni ijobiy kayfiyat bilan tark etdi".
Bu so‘zlarni "Real" jamoasining matbuot xizmati e’lon qildi.
Eslatib o‘tamiz, o‘sha o‘yinda "Real" jamoasi "Zaltsburg"ni 3:0 hisobida yirik hisobda mag‘lub etdi. Ushbu g‘alaba "Qirollik" klubi uchun muhim bo‘ldi va jamoaning keyingi bosqichlarga ishonchini oshirdi.
Vinisiusning jamoaga qo‘shgan hissasi ayniqsa e’tiborga loyiq bo‘ldi. U ham hujumda, ham jamoaviy o‘yinda yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatdi.

Алонсо: Винисиус в игре показал великолепный результат
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо проанализировал игру звездного нападающего Винисиуса Жуниора в матче группового этапа чемпионата мира среди клубов против австрийского "Ред Булл Зальцбург". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист забил гол и отдал голевую передачу в игре. Алонсо сказал о Жуниоре: "Он показал отличный футбол. Я хочу отметить его не только за голы и передачи, но и за его самоотдачу на поле.
Он хорошо действовал в атаке и прекрасно взаимодействовал с Гонсало. Винисиус покинул поле в хорошем настроении".
Эти слова были опубликованы пресс-службой "Реала". Напоминаем, что в том матче "Реал" одержал крупную победу над "Зальцбургом" со счетом 3:0. Эта победа была важна для "Королевского" клуба и повысила уверенность команды в следующих этапах.
Вклад Винисиуса в команду особенно заслуживает внимания. Он показал высокий уровень игры как в атаке, так и в командной игре.