Moskva «Dinamo» jamoasining yarim himoyachisi Danil Glebov Rossiya terma jamoasi va «Kryl'ya Sovetov» klubi hujumchisi Ivan Sergeevning poytaxt jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Glebovning so‘zlariga ko‘ra, Sergeev jamoa talablari bilan yaxshi tanish va u yaxshi futbolchi hamda yetarli salohiyatga ega. U yangi jamoaga moslashib, yaxshi o‘yin ko‘rsatishiga ishonch bildirdi. O‘tgan mavsumda Ivan Sergeev 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 3 ta golga uzatma berdi.
Rossiya Premyer ligasining so‘nggi mavsumida «Dinamo» jamoasi musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egalladi. Jamoa bosh murabbiyi lavozimiga 13 iyun kuni Valeriy Karpin tayinlandi.
Yangi murabbiy ostida «Dinamo» jamoasi kelgusi mavsumda yanada yaxshi natijalarga erishishga intiladi. Ivan Sergeev kabi tajribali o‘yinchilar tarkibga qo‘shilgani bilan jamoaning hujum quvvati oshishi kutilmoqda.

Глебов: Сергеев подходит команде Динамо
Полузащитник московского клуба «Динамо» Данил Глебов высказал мнение о возможном переходе нападающего сборной России и клуба «Крылья Советов» Ивана Сергеева в столичную команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Глебова, Сергеев хорошо знаком с требованиями команды и является хорошим футболистом с достаточным потенциалом. Он выразил уверенность, что тот сможет адаптироваться в новой команде и показать хороший уровень игры. В прошлом сезоне Иван Сергеев провел 30 матчей, забил 9 голов и отдал 3 голевые передачи.
В последнем сезоне Российской Премьер-лиги команда «Динамо» заняла пятое место в турнирной таблице. Главным тренером команды был назначен Валерий Карпин 13 июня.
Под руководством нового тренера «Динамо» стремится добиться еще лучших результатов в следующем сезоне. Ожидается, что с добавлением таких опытных игроков, как Иван Сергеев, атакующая мощь команды возрастет.