Burnley Aksel Tuanzebeni bir yillik shartnoma bilan oladi
Aksel Tuanzebe, ilgari "Manchester Yunayted" jamoasida himoyachi sifatida o‘ynagan futbolchi, yaqinda "Bernli" klubiga qo‘shilishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Burnley Express nashrining xabariga ko‘ra, tomonlar bir mavsumga mo‘ljallangan shartnoma imzolash bo‘yicha kelishuvga erishishdi. Futbolchi "Ipsvich" bilan amaldagi shartnomasi tugagach, yangi klubda o‘ynay boshlaydi.
27 yoshli Tuanzebe Konqo Demokratik Respublikasi milliy terma jamoasini ham vakillik qiladi. U 2024/25 yilgi mavsumda 23 o‘yinda maydonga tushdi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi.
Hozirgi vaqtda uning "Ipsvich" bilan shartnomasi 2025 yil 30 iyunda yakunlanadi, biroq tomonlar hamkorlikni davom ettirmaslik qaroriga kelishdi. Transfermarkt sayti ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati besh million yevroni tashkil etadi.

Бернли подписывает Аксела Туанзебе на однолетний контракт
Аксел Туанзебе, ранее игравший в качестве защитника за команду "Манчестер Юнайтед", ожидается, что вскоре присоединится к клубу "Бернли". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Burnley Express, стороны достигли соглашения о подписании контракта, рассчитанного на один сезон. Футболист начнет играть в новом клубе после окончания действующего контракта с "Ипсвичем".
27-летний Туанзебе также представляет национальную сборную Демократической Республики Конго. В сезоне 2024/25 он провел 23 матча и сделал одну результативную передачу.
В настоящее время его контракт с "Ипсвичем" истекает 30 июня 2025 года, однако стороны пришли к решению не продолжать сотрудничество. Согласно данным сайта Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет пять миллионов евро.