Gvardiola: Grilishning kelajagi haqida aniq ma’lumot yo‘q
Xosep Gvardiola, “Manchester Siti” bosh murabbiyi, Klublar jahon chempionati guruh bosqichining uchinchi turida “Yuventus”ga (5:2) qarshi o‘yindan keyin yarim himoyachi Jek Grilishning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gvardiola Bayern Myunxengdan kelayotgan qiziqish haqidagi mish-mishlar fonida hozircha vaziyat qanday rivojlanishini bilmasligini aytdi, ammo o‘z shogirdiga omad tiladi. Mutaxassis Independent nashriga bergan intervyusida, “Men unga eng yaxshisini tilayman, lekin nima bo‘lishini bilmayman,” dedi.
29 yoshli Grilish “Siti” jamoasining AQShdagi turnir uchun ro‘yxatiga kiritilmagan. 2024/25 mavsumida u barcha musobaqalarda jami 32 ta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va beshta golli pas berdi.
Bu ma’lumotlar uning jamoaga qanchalik muhim ekanligini ko‘rsatadi. Shunga qaramay, kelajakdagi transferlar yoki boshqa o‘zgarishlar hali aniq emas.
Gvardiolaning fikricha, har qanday qarorlar vaqt o‘tishi bilan ravshan bo‘ladi, biroq Jekning jamoaga qo‘shgan hissasi katta ekanligi shubhasiz. Klub va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar ham o‘zgarishi mumkin, lekin hozircha asosiy maqsad jamoani muvaffaqiyatga olib chiqishdir.

Гвардиола: О конкретной информации о будущем Грилиша нет
Хосеп Гвардиола, главный тренер «Манчестер Сити», высказался о будущем полузащитника Джека Грилиша после матча третьего тура группового этапа клубного чемпионата мира против «Ювентуса» (5:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гвардиола заявил, что пока не знает, как будет развиваться ситуация на фоне слухов о интересе со стороны «Баварии», но желает своему подопечному удачи. В интервью изданию Independent он сказал: «Я желаю ему всего наилучшего, но не знаю, что будет».
29-летний Грилиш не был включен в состав «Сити» для турнира в США. В сезоне 2024/25 он сыграл в 32 матчах во всех соревнованиях, забив три гола и сделав пять голевых передач.
Эти данные показывают, насколько он важен для команды. Тем не менее, будущие трансферы или другие изменения пока не ясны.
По мнению Гвардиолы, любые решения со временем станут очевидными, однако вклад Джека в команду, безусловно, велик. Отношения между клубом и футболистом также могут измениться, но на данный момент главная цель — привести команду к успеху.