Sobiq hujumchi Aleksandr Prudnikov Georgiy Jikiya haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Himoyachi yaqinda Turkiyaning o‘rta darajadagi Superliga jamoasi, janubiy “Antalyaspor” klubida faoliyatini davom ettiradi. Prudnikovning so‘zlariga ko‘ra, Jikiya faoliyatining oxirgi bosqichida iliq iqlim sharoitida o‘ynaydi, bu unga foydali bo‘ladi. “Mening shaxsiy fikrimcha, Georgiy “Antalyaspor”da muvaffaqiyatga erishadi.
U yaxshi futbolchi va jamoani kuchaytiradi”, – deydi u “Match TV” telekanaliga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum Jikiya “Ximki” jamoasida to‘p surdi. Afsuski, ushbu jamoa faoliyatini to‘xtatdi.
Bundan oldin esa u Rossiya Premyer-ligasida Permning “Amkar” va Moskvaning “Spartak” jamoalarida o‘ynagan. Shuningdek, milliy terma jamoaga ham chaqirilgan.

Джикия продолжит карьеру в жаркой Анталии
Бывший нападающий Александр Прудников высказался о Георгии Джикии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Защитник недавно продолжит свою карьеру в турецком клубе средней руки “Антальяспор”. По словам Прудникова, Джикия будет играть в теплых климатических условиях на последнем этапе своей карьеры, что будет ему полезно. “На мой личный взгляд, Георгий добьется успеха в “Антальяспоре”.
Он хороший футболист и усилит команду”, – говорит он в интервью телеканалу “Матч ТВ”. Напомним, в прошлом сезоне Джикия выступал за команду “Химки”. К сожалению, эта команда прекратила свое существование.
Ранее он играл в Российской Премьер-лиге за пермский “Амкар” и московский “Спартак”. Также он вызывался в национальную сборную.