Napoli asosiy darvozabon bilan shartnoma uzaytirdi
Italiya chempioni Napoli darvozaboni Aleks Meret bilan yangi shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning rasmiy xabariga ko‘ra, yangi bitim keyingi ikki mavsumni qamrab oladi. Meretga 28 yosh bo‘lib, u Napoli jamoasi bilan ikki marta Skudetto sovrinini qo‘lga kiritgan va Italiya Kubogida g‘oliblikka erishgan. Shuningdek, Aleks Meret Italiya terma jamoasi tarkibida Yevropa chempioni unvoniga ega. O‘tgan mavsumda, Antonio Konte boshchiligidagi chempion Napoli safida, Meret barcha musobaqalarda jami 35 o‘yinda maydonga tushdi.
U o‘sha o‘yinlarda atigi 25 ta gol o‘tkazib yuborgani va 18 o‘yinda darvozasini maysa golsiz saqlagani qayd etilgan. Aleks Meret Napoli klubida 2019 yildan beri faoliyat yuritmoqda.

Наполи продлил контракт с основным вратарем
Итальянский чемпион Наполи подписал новый контракт с вратарем Александром Меретом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно официальному сообщению клуба, новое соглашение охватывает следующие два сезона. Мерету 28 лет, он дважды завоевывал трофей Скудетто с командой Наполи и стал обладателем Кубка Италии. Также Александр Мерет является чемпионом Европы в составе сборной Италии. В прошлом сезоне, под руководством чемпиона Антонио Конте, Мерет провел 35 матчей во всех турнирах за Наполи.
В этих играх он пропустил всего 25 голов и в 18 матчах сохранил свои ворота в неприкосновенности. Александр Мерет выступает за клуб Наполи с 2019 года.