Benfika va Chelsi o‘rtasida ko‘p gol bo‘lishi kutilmoqda
«Benfika» va «Chelsi» jahon klub chempionati yarim finalining 1/8 bosqichida o‘zaro bahsga tayyorlanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda g‘olib chiqadigan jamoa chorak finalga yo‘l oladi va u yerda «Palmeiras» hamda «Botafogo» o‘rtasidagi o‘yinning g‘olibi bilan to‘qnashadi. Rossiya milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi Igor Semshov ushbu o‘yinga oid o‘z fikrlarini bildirdi.
Unga ko‘ra, o‘yin ko‘p gol kiritilgan, samarali bo‘ladi. Semshovning ta’kidlashicha, «Chelsi» joriy mavsumda ko‘p gol ura boshlagan, «Benfika» esa odatda oz sonli gollar bilan o‘ynaydi.
Shu sababli, total 2,5 goldan ko‘p bo‘lishiga pul tikish maqsadga muvofiq hisoblanadi, dedi u «VseProSport» nashriga. Ushbu o‘yin 28 iyun kuni Moskva vaqti bilan soat 23:00 da boshlanadi. O‘yinning barcha tafsilotlarini LiveResult portali orqali jonli matn ko‘rinishida kuzatish mumkin bo‘ladi.
Bu turnirda kuchli jamoalar o‘zaro kuch sinashadi va g‘oliblar oldinga o‘tadi, shuning uchun futbol ishqibozlari uchun qiziqarli bahslar davom etadi.

Ожидается много голов в матче между Бенфикой и Челси
«Бенфика» и «Челси» готовятся к встрече в 1/8 финала чемпионата мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда, которая выйдет победителем в этом матче, пройдет в четвертьфинал, где встретится с победителем игры между «Палмейрасом» и «Ботафого». Бывший футболист сборной России Игорь Семшов поделился своими мыслями об этом матче.
По его словам, игра будет результативной и с большим количеством голов. Семшов отметил, что «Челси» в этом сезоне начал забивать много голов, в то время как «Бенфика» обычно играет с небольшим количеством голов.
Поэтому ставить на тотал больше 2,5 голов считается целесообразным, сказал он изданию «VseProSport». Этот матч начнется 28 июня в 23:00 по московскому времени. Все детали игры можно будет следить в режиме реального времени на портале LiveResult.
В этом турнире сильные команды будут соревноваться друг с другом, и победители продвинутся дальше, поэтому для футбольных болельщиков продолжатся интересные матчи.