Sennikov: Lokomotivga kuchli mudofaa kerakligi
Moskvadagi Lokomotiv jamoasining sobiq himoyachisi Dmitriy Sennikov Rossiya chempionatida yuqori o‘rinlarni egallash uchun “temiryo‘lchilar” jamoasi nimani kuchaytirishi kerakligini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoaning himoyasi mustahkam bo‘lishi lozim, shunda ular birinchi yoki ikkinchi o‘rinlarga yaqinlashishi mumkin. Lokomotiv klubi yosh futbolchilarga imkoniyat berish siyosatini davom ettirmoqda va byudjetni tejamkorlik bilan boshqaradi.
Futbol eksperti “Match Premier” telekanalida shu fikrlarini bildirdi. O‘tgan mavsumda Rossiya Premer-ligasida Lokomotiv jamoasi turnir jadvalida oltinchi o‘rinni egalladi. Shu bilan birga, chempionlik unvonini birinchi marta “Krasnodar” jamoasi qo‘lga kiritdi.
Ikkinchi o‘rinni Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi olgan bo‘lsa, uchinchi o‘rinni poytaxtning CSKA jamoasi egalladi. Natijalar ko‘rsatadiki, Lokomotiv yuqori pozitsiyalarga chiqish uchun himoyani yaxshilashi va yosh futbolchilarga yanada ko‘proq imkon berishi muhimdir.

Sennikov: Локомотиву нужна сильная защита
Бывший защитник московского Локомотива Дмитрий Сенников рассказал, что необходимо усилить команде "железнодорожников" для того, чтобы занять высокие места в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, защита команды должна быть крепкой, чтобы они могли приблизиться к первому или второму месту. Клуб Локомотив продолжает политику предоставления возможностей молодым футболистам и экономно управляет бюджетом.
Футбольный эксперт высказал свои мысли на телеканале "Матч Премьер".
В прошлом сезоне команда Локомотив заняла шестое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги. При этом чемпионский титул впервые завоевала команда "Краснодар".
Второе место заняла команда "Зенит" из Санкт-Петербурга, а третье место занял столичный ЦСКА. Результаты показывают, что Локомотиву важно улучшить защиту и предоставить еще больше возможностей молодым футболистам для выхода на высокие позиции.