Liverpool Trent Aleksander-Arnoldni yo‘qotdi, afsus bildirdi
Liverpool klubi boshqaruvi raisi Tom Verner o‘ng qanot himoyachisi Trent Aleksander-Arnoldning klubni tark etishi yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Trent iyun oyida Madridning Real jamoasiga o‘tgan edi. Verner futbolchining qarorini hurmat bilan qabul qilishganini va jamoada o‘tgan yillari uchun minnatdorchilik bildirganini ta’kidladi.
U so‘zlariga ko‘ra, mavsum oxirida Aleksander-Arnold bilan shaxsan uchrashib, klub nomidan minnatdorchilik bildirgan. Vernerning aytishicha, Trent ularga o‘zining yetti yoshida olingan akademiyadagi suratini ko‘rsatgan va bu lahza unga juda ta’sir qilgan. U klub va muxlislarning futbolchini yo‘qotishidan afsusda ekanliklarini ham qayd etdi.
Boshqaruv raisi Aleksander-Arnoldga kelajakda faqat eng yaxshisini tilab, uning ketishi u haqidagi yaxshi xotiralarni so‘nmaydi deb hisoblaydi. Aleksander-Arnold bolalikdan o‘ynab kelgan Liverpoolni tark etib, Xabi Alonso boshqaruvidagi Realda faoliyatini davom ettiradi. Bu o‘tish klub uchun katta o‘zgarish bo‘ldi, ammo futbolchining kelajagi uchun eng to‘g‘ri qaror ekanligi ta’kidlanmoqda.

Ливерпуль потерял Трента Александера-Арнольда, выразил сожаление
Председатель правления клуба Ливерпуль Том Вернер высказался о том, что правый защитник Трент Александер-Арнольд покинул клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Трент в июне перешел в мадридский Реал. Вернер отметил, что они с уважением приняли решение футболиста и выразили благодарность за его годы в команде.
По его словам, в конце сезона он лично встретится с Александером-Арнольдом, чтобы от имени клуба выразить благодарность. По словам Вернера, Трент показал им свою фотографию, сделанную в академии, когда ему было семь лет, и этот момент сильно на него повлиял. Он также отметил, что клуб и болельщики сожалеют о потере футболиста.
Председатель правления считает, что он желает Александеру-Арнольду только лучшего в будущем, и его уход не затмит хорошие воспоминания о нем. Александер-Арнольд покинет Ливерпуль, за который играл с детства, и продолжит карьеру в Реале под руководством Хаби Алонсо. Этот переход стал большим изменением для клуба, однако подчеркивается, что это правильное решение для будущего футболиста.