Sychyov: RPLda oltin uchun besh klub kurashadi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Sychyov Rossiya chempionati yangi mavsumidagi oltin medallar uchun kurash haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, oltin medallarni qo‘lga kiritishi mumkin bo‘lgan beshta jamoa mavjud. Ammo Sychyov o‘zining sobiq klubi “Lokomotiv” nomini aytmadi va aynan qaysi jamoalar ekanligini ochiqlamadi. Sychyovning so‘zlariga ko‘ra, bu beshta klub chempionlik uchun asosiy nomzodlar sifatida ko‘rilmoqda va bu Rossiya futbol chempionatini yanada qiziqarli va jonli qilishi mumkin.
U shuningdek, ko‘plab qiziqarli uchrashuvlar, derbilar va maydonda kuchli raqobat bo‘lishi chempionat sifatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishini ta’kidladi. O‘tgan bahorda tarixda ilk bor “Krasnodar” jamoasi Rossiya chempioni unvonini qo‘lga kiritdi. “Zenit” jamoasi ikkinchi o‘rinni egallab, “Krasnodar”dan atigi bitta ochko kam to‘plagan edi.
Yangi mavsum boshlanishiga atigi uch hafta qoldi. Hozirda Dmitriy Sychyov futbol klubi “Irtysh” prezidenti vazifasini bajaradi. Yangi mavsumda jamoalar orasidagi raqobat futbol muxlislari uchun katta qiziqish va ishtiyoqni uyg‘otadi.
Chempionatning darajasi oshishi, jamoalar o‘rtasidagi o‘zaro kurashning kuchayishi o‘yin sifatini yanada yaxshilaydi. Futbol ahli bu mavsumni katta sabrsizlik bilan kutmoqda.

Сычёв: В RPL за золото борются пять клубов
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Сычев высказал мнение о борьбе за золотые медали в новом сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, существует пять команд, которые могут завоевать золотые медали. Однако Сычев не назвал свою бывшую команду «Локомотив» и не уточнил, какие именно команды имеются в виду. Согласно словам Сычева, эти пять клубов рассматриваются как основные претенденты на чемпионство, и это может сделать чемпионат России еще более интересным и живым.
Он также отметил, что множество интересных встреч, дерби и сильная конкуренция на поле положительно скажутся на качестве чемпионата. Прошлой весной команда «Краснодар» впервые в истории завоевала титул чемпиона России. Команда «Зенит» заняла второе место, набрав всего на одно очко меньше «Краснодара».
До начала нового сезона осталось всего три недели. В настоящее время Дмитрий Сычев исполняет обязанности президента футбольного клуба «Иртыш». Конкуренция между командами в новом сезоне вызовет большой интерес и азарт у футбольных болельщиков.
Повышение уровня чемпионата и усиление взаимной борьбы между командами улучшит качество игры. Футбольное сообщество с нетерпением ждет этот сезон.