Sychyov: Karpin bilan Dinamo kuchli jamoa barpo etadi
Rossiya milliy terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Sychyov Moskvadagi «Dinamo» klubining bosh murabbiyi lavozimiga Valeriy Karpinning tayinlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu nomzod va klub rahbariyati o‘rtasida ajoyib uyg‘unlik mavjud. «Dinamo» rahbariyatining talabchanligi Karpiniki bilan deyarli bir xil darajada.
Endi esa bu rejalar maydonda qanday amalga oshishini kuzatamiz. Jamoa uchun kuchli tarkib yig‘ilmoqda, dedi Sychyov «Sport-Express» nashriga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, 56 yoshli murabbiyning «Dinamo»ga tayinlangani 13 iyun kuni e’lon qilingan edi. U bilan Moskvadagi klub o‘rtasida uch yillik mehnat shartnomasi imzolangan.
2024/2025 yilgi mavsumda «oq-ko‘k» jamoasi Rossiya chempionatining ochkolar jadvalida beshinchi o‘rinni egallagan. Endilikda Karpinning boshqaruvida jamoa yuqori natijalarga erishish uchun astoydil harakat qilishi kutilmoqda.
Bu o‘zgarishlar «Dinamo»ning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun yangi sahifa ochadi, deb hisoblanmoqda.

Сычёв: Карпин с Динамо создаст сильную команду
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Сычёв высказал мнение о назначении Валерия Карпина на пост главного тренера московского клуба «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, между этим кандидатом и руководством клуба существует отличная гармония. Требовательность руководства «Динамо» почти на одном уровне с Карпиным.
Теперь будем следить за тем, как эти планы будут реализовываться на поле. Команда собирает сильный состав, сказал Сычёв в интервью изданию «Спорт-Экспресс».
Напомним, что назначение 56-летнего тренера в «Динамо» было объявлено 13 июня. С ним был подписан трехлетний трудовой контракт.
В сезоне 2024/2025 годов «бело-голубая» команда заняла пятое место в таблице очков чемпионата России. Теперь ожидается, что под руководством Карпина команда будет усердно работать для достижения высоких результатов.