Futbol bo‘yicha mutaxassis Vladan Miloyevich, Belgradning "Crvena Zvezda" jamoasi bosh murabbiyi, jamoaning yangi a’zosi – armanistonlik himoyachi Nair Tiknizyan haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Nair yuqori darajadagi o‘yinchidir va hali katta salohiyatga ega. Mutaxassis umid qiladiki, Tiknizyan Rossiyada ko‘rsatgan o‘yini kabi yaxshi namoyish qiladi.
Eslatib o‘tamiz, Tiknizyan Moskva "Lokomotiv"idan "Crvena Zvezda"ga o‘tdi. 26 yoshli himoyachi bilan uch yillik mehnat shartnomasi imzolangan.
"Crvena Zvezda" 29 iyunda Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi bilan do‘stona o‘yin o‘tkazadi. Uchrashuv Sochi shahridagi stadionda bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 19:00 da boshlanadi.
Bu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi tayyorgarligidagi muhim bosqichlardan biri hisoblanadi. Mutaxassislar Tiknizyanning jamoaga ijobiy ta’sir ko‘rsatishini kutmoqdalar.

Тикнизян — защитник с большим будущим в «Красной Звезде»
Футбольный специалист Владан Милоевич, главный тренер белградской команды «Красная Звезда», высказал мнение о новом члене команды – армянском защитнике Наире Тикнизяне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Наир – игрок высокого уровня и у него еще большой потенциал. Специалист надеется, что Тикнизян будет показывать такую же хорошую игру, как и в России.
Напоминаем, что Тикнизян перешел из московского «Локомотива» в «Красную Звезду». С 26-летним защитником подписан трехлетний трудовой контракт.
«Красная Звезда» 29 июня проведет товарищеский матч с командой «Зенит» из Санкт-Петербурга. Встреча пройдет на стадионе в городе Сочи и начнется в 19:00 по московскому времени.
Эта игра является одним из важных этапов подготовки команды к новому сезону. Специалисты ожидают, что Тикнизян окажет положительное влияние на команду.