Parfyonov: Spartak yangi transferlarga hozircha ehtiyoj yo‘q
Sobiq "Spartak" futbolchisi Dmitriy Parfenov jamoaning transferdagi jimjitlik haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozirgi vaziyatda mavjud futbolchilarni chuqur tahlil qilib, kimga qayerda ehtiyoj borligini aniqlash muhimdir. Parfenovning so‘zlariga ko‘ra, bu jarayon jamoa uchun katta ahamiyatga ega. Mutaxassis shuni ta’kidlashicha, qishki transfer oynasida "Spartak" bir necha futbolchini sotib olgan, lekin ular kutilgan natijalarni bermagan.
O‘tgan mavsum Rossiya chempionatida "Spartak" 30 o‘yinda 56 ochko to‘plab, musobaqada to‘rtinchi o‘rinni egallagan. So‘nggi yil davomida klub yangi futbolchilarga taxminan 60 million yevro sarflagani ma’lum. Yangi mavsumning birinchi turida "Spartak" o‘z maydonida Makhachqala shahrining "Dinamo" jamoasi bilan bahs olib boradi.
Jamoaning yangi mavsumdagi maqsadi avvalgi muvaffaqiyatsizliklarni tahlil qilib, kuchli tarkib shakllantirishdan iborat. Bu esa futbolchilarni sinchiklab o‘rganish va kerakli o‘rinlarga yangi kuch qo‘shish zaruratini anglatadi.

Парфёнов: Спартаку новые трансферы пока не нужны
Бывший футболист "Спартака" Дмитрий Парфёнов высказал свои мысли о тишине команды на трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в текущей ситуации важно глубоко проанализировать имеющихся футболистов и определить, где и кому нужны усиления. По словам Парфёнова, этот процесс имеет большое значение для команды. Специалист отметил, что в зимнее трансферное окно "Спартак" приобрел несколько футболистов, но они не оправдали ожиданий.
В прошлом сезоне в чемпионате России "Спартак" набрал 56 очков в 30 матчах и занял четвертое место в турнире. За последний год клуб потратил около 60 миллионов евро на новых футболистов. В первом туре нового сезона "Спартак" сыграет на своем поле с командой "Динамо" из Махачкалы.
Цель команды в новом сезоне заключается в том, чтобы проанализировать предыдущие неудачи и сформировать сильный состав. Это подразумевает тщательное изучение футболистов и необходимость добавить новые силы на нужные позиции.