Rummenigge futbolchilarni ko‘p o‘yin uchun aybladi
Karl-Xaynts Rummenigge, Myunxenning “Bavariya” klubining rahbariyat a’zosi, Klub jahon chempionati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoalarning zich taqvimdan norozi bo‘lishini tushunishini aytdi. Shunga qaramay, futbolchilar va ularning agentlari ham bu vaziyatda o‘z o‘rnini qo‘ydi, dedi Rummenigge.
Ularning doimiy ravishda yuqori maosh talab qilishi klublarni katta daromad uchun kurashga majbur qilmoqda. Mablag‘ni qaerdan topish mumkin?
Ko‘proq o‘yin o‘tkazish orqali, deya tushuntirdi u. So‘nggi paytlarda “Palmeyras” va “Chelsi” jamoalari Klub jahon chempionatining chorak finaliga chiqdi. Ular keyingi bosqichda o‘zaro o‘ynaydi.
Turnir finali 13 iyul kuni AQShda o‘tkaziladi. Rummeniggening fikricha, futbol va moliyaviy manfaatlar o‘rtasida muvozanatni topish jamoalar uchun muhim masala hisoblanadi.
Shu bois, taqvimni yanada yaxshilash va futbolchilarning sog‘lig‘ini himoya qilish zarur. Turnirlar soni ko‘payib borayotgani bilan yana ko‘plab muammolar paydo bo‘lmoqda.
Klub rahbarlari va futbolchilar bu masalalarni birgalikda hal qilishi kerak. Shunday bo‘lmasa, futbol sifati va o‘yinchilarning farovonligi zarar ko‘rishi mumkin.
Klub jahon chempionati futbol olamida muhim ahamiyatga ega bo‘lib, uning muvaffaqiyati ko‘p omillarga bog‘liq.

Румменигге футболистов обвинил в слишком большом количестве игр
Карл-Хайнц Румменигге, член руководства клуба «Бавария» из Мюнхена, высказал свое мнение о клубном чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что понимает недовольство команд плотным графиком. Тем не менее, футболисты и их агенты также внесли свою лепту в эту ситуацию, отметил Румменигге.
Их постоянные требования высоких зарплат заставляют клубы бороться за большие доходы. Откуда взять средства?
Он объяснил, что это можно сделать, проводя больше игр. В последнее время команды «Палмейрас» и «Челси» вышли в четвертьфинал клубного чемпионата мира. Они сыграют друг с другом в следующем этапе.
Финал турнира пройдет 13 июля в США. По мнению Румменигге, нахождение баланса между футболом и финансовыми интересами является важной задачей для команд.
Поэтому необходимо улучшить график и защитить здоровье футболистов. С увеличением числа турниров возникают и многие другие проблемы.
Руководители клубов и футболисты должны совместно решать эти вопросы. В противном случае качество футбола и благосостояние игроков могут пострадать.
Клубный чемпионат мира имеет важное значение в мире футбола, и его успех зависит от множества факторов.