Bernardo Korradi “Milan” jamoasi shtabiga qo‘shildi
Sobiq Italiya terma jamoasi hujumchisi Bernardo Korradi "Milan" jamoasida Massimiliano Allegriga yordam beradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Allegrining shtabiga kirish maqsadida u Italiya yoshlar terma jamoasi bosh murabbiyligi lavozimidan voz kechishga qaror qildi. Korradi o‘z faoliyatini 2012 yilda uzoq Kanadada yakunlagan edi. "Milan" jamoasi o'tgan mavsumda Italiya chempionatida faqat sakkizinchi o‘rinni egalladi va murabbiy almashishga qaror qildi.
Allegrining boshchiligida jamoa yangi texnik shtabni shakllantirmoqda. Avvalroq u "Milan"ni boshqargan va 2011 yilda jamoani chempionlikka olib chiqqan edi.
Endilikda Allegrining tajribasi va Korradining yordami jamoaning natijalarini yaxshilashga xizmat qilishi kutilmoqda. Jamoa muxlislari yangi boshlang‘ichdan umidvor.

Бернардо Корради присоединился к штабу команды "Милан"
Бывший нападающий сборной Италии Бернардо Корради будет помогать Массимилиано Аллегри в команде «Милан». Об этом сообщает Euro-football.ru.
С целью вступить в штаб Аллегри он решил отказаться от должности главного тренера молодежной сборной Италии. Корради завершил свою карьеру в 2012 году в далекой Канаде. Команда «Милан» в прошлом сезоне заняла только восьмое место в чемпионате Италии и решила сменить тренера.
Под руководством Аллегри команда формирует новый технический штаб. Ранее он уже возглавлял «Милан» и в 2011 году привел команду к чемпионству.
Теперь ожидается, что опыт Аллегри и помощь Корради помогут улучшить результаты команды. Болельщики команды надеются на новое начало.