Poytaxtning “Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin “Sion” jamoasi yarim himoyachisi Anton Miranchukni o‘z jamoasiga taklif qilish niyati bor-yo‘qligi haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Miranchuk hozir Rossiyani sog‘inayotganini ta’kidladi. Karpin jurnalistlarga bergan intervyusida: “Mening uning telefon raqamim mavjud. Matbuot anjumanidan keyin unga qo‘ng‘iroq qilaman,” dedi. Eslatib o‘tish joizki, Miranchuk o‘tgan yozda “Lokomotiv” klubini tark etib, ikki yillik shartnoma asosida “Sion”ga o‘tgan edi.
Shveytsariya chempionatida u 24 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 3 ta assist yozdirib qo‘ydi. Transfermarkt sayti ma’lumotiga ko‘ra, Anton Miranchukning hozirgi bozor qiymati ikki yarim million yevro atrofida baholanmoqda. Bu esa futbolchining jahon miqyosida yuqori baholanayotganligini ko‘rsatadi.

Валерий Карпин может предложить Антона Миранчука в «Динамо»
Главный тренер столичного клуба «Динамо» Валерий Карпин высказал намерение пригласить полузащитника клуба «Сион» Антона Миранчука в свою команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Миранчук сейчас скучает по России. В интервью журналистам Карпин сказал: «У меня есть его номер телефона. Я позвоню ему после пресс-конференции». Стоит напомнить, что Миранчук покинул клуб «Локомотив» прошлым летом и подписал контракт с «Сионом» на два года.
В швейцарском чемпионате он провел 24 матча, забил 2 гола и сделал 3 ассиста. Согласно данным сайта Transfermarkt, текущая рыночная стоимость Антона Миранчука оценивается примерно в два с половиной миллиона евро. Это свидетельствует о высоком уровне оценки футболиста на мировом уровне.