Spartak 6 iyulda Krylya Sovetov bilan uchrashadi
6 iyul kuni Moskvadagi «Spartak» jamoasi Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumiga tayyorgarlik doirasida ikkinchi do‘stlik uchrashuvini o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun, 29 iyun kuni Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa Moskvadagi «Torpedo»ga qarshi o‘yinda 3:1 hisobida g‘alaba qozondi. «Qizil oq» libosidagi jamoa a’zolari hisobiga gol urganlar orasida Roman Zobnin, Markinyos hamda Esekyel Barko bor.
Rasmiy «Spartak» telegram-kanalining xabar berishicha, 6 iyul kuni jamoa Samaradagi «Kryl’ya Sovetov» jamoasi bilan bahs olib boradi. Uchrashuv «Lukoyl Arena» stadionida o‘tkaziladi va Moskva vaqtiga ko‘ra soat 17:00da boshlanishi rejalashtirilgan.
Rossiya Premer-ligasi yangi mavsumi esa 18-21 iyul kunlari start oladi. Bu o‘yinlar jamoalarning tayyorgarlik darajasini baholashga va yangi mavsum uchun o‘zaro kuch sinashga xizmat qiladi.
Shuningdek, muxlislar uchun ham katta qiziqish uyg‘otadi. «Spartak» o‘z o‘yinlarini davom ettirib, yangi mavsumda yaxshiroq natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Спартак встретится с Крыльями Советов 6 июля
6 июля московская команда «Спартак» проведет второй товарищеский матч в рамках подготовки к новому сезону Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня, 29 июня, команда под руководством Деяна Станковича одержала победу со счетом 3:1 в матче против московского «Торпедо». Среди авторов голов в составе «красно-белых» оказались Роман Зобнин, Маркиньос и Эсекьель Барко.
По информации официального телеграм-канала «Спартака», 6 июля команда проведет матч с самарскими «Крыльями Советов». Встреча пройдет на стадионе «Лукойл Арена» и запланирована на 17:00 по московскому времени.
Новый сезон Российской Премьер-лиги стартует с 18 по 21 июля. Эти игры помогут оценить уровень подготовки команд и послужат для взаимных силовых испытаний перед новым сезоном.
Кроме того, это вызовет большой интерес у болельщиков. «Спартак» продолжает свои игры и ставит целью показать лучшие результаты в новом сезоне.