Medvedev: Zenit Sergeyevning Dinamoga o‘tishini to‘smoqchi emas edi
“Zenit” klubi raisi Aleksandr Medvedev “Krylya Sovetov” jamoasining hujumchisi Ivan Sergeevning “Dinamo”ga o‘tishi jarayonini buzishga urinayotgani haqidagi ma’lumotlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” Sergeevning “Dinamo”ga o‘tishini to‘sib qo‘ygan degan gaplar asossiz va noto‘g‘ri. U bunday gaplarni tarqatayotgan odamlar faqat mish-mish sochishni xohlashini ta’kidladi.
Bu haqda “RB Sport” sayti xabar berdi. O‘tgan mavsumda 30 yoshli Sergeev “Krylya Sovetov” safida 25 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urgan va 2 ta golga assistentlik qilgan. Avvalroq, Sergeev “Spartak”ga o‘tishdan bosh tortgani va yaqin kelajakda “Dinamo” jamoasiga qo‘shilishi kutilayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Shunday qilib, “Zenit” jamoasi Sergeevning transferiga aralashgani haqidagi gaplar rost emasligi tasdiqlandi.
Klub rahbari bunday mish-mishlarga ishonmaslikni maslahat berdi. Ivan Sergeev joriy mavsumda “Krylya Sovetov” uchun muhim o‘yinchi bo‘lib, uning yangi jamoasi “Dinamo”ga o‘tishi ko‘pchilik tomonidan kuzatilmoqda.

Медведев: Зенит не хотел препятствовать переходу Сергеева в Динамо
Председатель клуба "Зенит" Александр Медведев прокомментировал информацию о том, что команда "Крылья Советов" пытается сорвать переход нападающего Ивана Сергеева в "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Медведева, слухи о том, что "Зенит" препятствует переходу Сергеева в "Динамо", являются беспочвенными и неверными. Он подчеркнул, что люди, распространяющие такие слухи, просто хотят сеять сплетни.
Об этом сообщает сайт "RB Sport". В прошлом сезоне 30-летний Сергеев провел 25 матчей за "Крылья Советов", забив 9 голов и сделав 2 голевые передачи. Ранее появлялись сообщения о том, что Сергеев отказался от перехода в "Спартак" и ожидается, что в ближайшем будущем он присоединится к команде "Динамо". Таким образом, подтвердилось, что слухи о вмешательстве "Зенита" в трансфер Сергеева не соответствуют действительности.
Руководитель клуба посоветовал не верить таким слухам. Иван Сергеев в текущем сезоне является важным игроком для "Крыльев Советов", и его переход в новую команду "Динамо" наблюдается многими.