Chelestini Akinfeyevning uzoq faoliyatidan hayratda
Fabio Chelestini yaqinda CSKA jamoasining bosh murabbiyi lavozimini egalladi va jamoaning darvozaboni Igor Akinfeev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shveysariyalik mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Akinfeevning hanuzgacha futbol o‘ynab kelayotgani uni hayratda qoldiradi. Chelestini matbuot anjumanida, "Bu 15 yil o‘tganiga qaramay, Akinfeev hali ham maydonda.
Men uning o‘yinini yaxshi bilaman, chunki futbol mening katta qiziqishim. Endi esa uni o‘z futbolchim sifatida tan olish menga xursandchilik bag‘ishlaydi", dedi.
Igor Akinfeev CSKA safida 2003 yilning mart oyining oxirida debyut qilgan va shu paytgacha jamoa sharafini himoya qilib kelmoqda. Uning 39 yoshli darvozabon sifatidagi amaldagi shartnomasi 2026 yilning o‘rtalariga qadar amal qiladi.
Yaqinda boshlanadigan yangi mavsumning birinchi turida CSKA "Torpedo" jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Shu tariqa, Akinfeev o‘zining uzoq yillik tajribasi va professionalligi bilan jamoaning muhim ustuni bo‘lib qolmoqda.

Чудесной карьерой Игоря Акинфеева восхищен
Фабио Челестини недавно занял пост главного тренера команды ЦСКА и высказал свое мнение о вратаре команды Игоре Акинфееве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам швейцарского специалиста, то, что Акинфеев все еще продолжает играть в футбол, удивляет его. Челестини на пресс-конференции сказал: "Хотя прошло 15 лет, Акинфеев все еще на поле.
Я хорошо знаю его игру, потому что футбол — это моя большая страсть. Теперь же признать его своим футболистом приносит мне радость", — добавил он.
Игорь Акинфеев дебютировал в составе ЦСКА в конце марта 2003 года и с тех пор защищает честь команды. Его действующий контракт в качестве 39-летнего вратаря будет действовать до середины 2026 года.
В первом туре нового сезона, который начнется совсем скоро, ЦСКА сыграет против команды "Торпедо". Таким образом, Акинфеев остается важной опорой команды благодаря своему многолетнему опыту и профессионализму.