Rossiya Kubogi peshqadamlar tanlovining natijalari bir qator savollarni tug‘dirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tanlov jarayoni klublar vakillarisiz o‘tkazilgani sababli, jarayonning halolligi uchun obyektiv nazorat yo‘q edi. Moskva “Dinamo” klubi tanlov natijalari bo‘yicha rasmiy bayonot berdi. “Rossiya Kubogi tanloviga yondashuv bizni noqulay ajablantirdi.
Tanlov jonli efirda namoyish etilmadi, klubimiz vakillari ishtirok etmadi. Tanlovning adolatli va bir marotaba o‘tkazilayotganini nazorat qilish imkoniyati mavjud emas edi”, deb yozilgan “Dinamo” bayonotida. Moskva klubi shuningdek, necha marta to‘plar tortilganligi va tanlov yozuvining necha marotaba olingani aniq emasligini ta’kidlab o‘tdi. Qiziqarli tomoni shundaki, “Dinamo” “Krasnodar”, “Krilya Sovetov” va “Sochi” klublari bilan bir guruhga tushdi. Rossiya Kubogi tanlovidan so‘ng janjal yuzaga kelishi ehtimoli mavjudligi haqida ham gapirilmoqda.
Shunday vaziyatda jarayonning oshkoraligi va adolatliligi katta ahamiyat kasb etadi. Klub vakillari va muxlislar tanlov tartibining aniq va shaffof bo‘lishini talab qilmoqda.

Москва выразила недовольство прозрачностью Кубка «Динамо»
Результаты отборочного турнира Кубка России вызвали ряд вопросов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Поскольку отборочный процесс проходил без представителей клубов, объективного контроля за честностью процесса не было. Московский клуб «Динамо» выпустил официальное заявление по результатам отбора. «Подход к отбору Кубка России удивил нас неприятно.
Отбор не транслировался в прямом эфире, представители нашего клуба не участвовали. Не было возможности контролировать, что отбор проходит честно и единожды», - говорится в заявлении «Динамо». Московский клуб также отметил, что неясно, сколько раз проводились жеребьевки и сколько раз были записаны результаты отбора. Интересно, что «Динамо» попало в одну группу с клубами «Краснодар», «Крылья Советов» и «Сочи». Также обсуждается вероятность возникновения скандала после отбора Кубка России.
В такой ситуации прозрачность и справедливость процесса имеют большое значение. Представители клубов и болельщики требуют, чтобы порядок отбора был четким и прозрачным.