Murad Musayev «Zenit» ustunligini to‘xtatdi
Sobiq himoyachi Ruslan Naxushev, turli klublarda o‘ynagan, “Krasnodar” jamoasi bosh murabbiyi Murad Musayev haqidagi fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Musayev o‘tgan mavsumda shogirdlarini jamoa tarixidagi birinchi chempionlik unvoniga olib chiqdi va Rossiya Premyer Ligasi eng yaxshi murabbiyi deb topildi. Naxushevning ta’kidlashicha, Nikolaich ham eng yaxshi murabbiy unvoniga da’vogar bo‘lishi mumkin edi, lekin Musayev “Zenit”ning ustunligini to‘xtatib, sifatli ish olib bordi.
Dastlab “Krasnodar”ga kam kishilar ishonardi va Musayev tanqidga uchragan edi. Shu bilan birga, “Krasnodar” mavsumni birinchi o‘rinda yakunlab, “Zenit”dan bir ochko oldinda bo‘ldi.
Uchinchi o‘rinni esa CSKA egalladi, ular Rossiya Kubogini ham qo‘lga kiritishdi. Musayevning jamoani yangi cho‘qqilarga olib chiqishi va raqobatbardosh jamoa yaratishi sport olamida katta e’tirofga sazovor bo‘ldi.
Bu yutuq “Krasnodar” uchun muhim bosqich bo‘lib, kelajakda jamoaning yanada yaxshi natijalarga erishishiga asos yaratadi.

Мурат Мусаев остановил доминирование «Зенита»
Бывший защитник Руслан Нахушев, игравший в различных клубах, поделился мнением о главном тренере команды «Краснодар» Мураде Мусаеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мусаев в прошлом сезоне вывел своих подопечных к первому чемпионскому титулу в истории клуба и был признан лучшим тренером Российской Премьер-Лиги. По словам Нахушева, Николайч также мог бы претендовать на звание лучшего тренера, но Мусаев остановил доминирование «Зенита» и проделал качественную работу.
Сначала в «Краснодар» верило мало кто, и Мусаев подвергся критике. Тем не менее, «Краснодар» завершил сезон на первом месте, опередив «Зенит» на одно очко.
Третье место занял ЦСКА, который также завоевал Кубок России. Вывод Мусаева команды на новые вершины и создание конкурентоспособного коллектива получило большое признание в спортивном мире.
Это достижение стало важным этапом для «Краснодара» и создает основу для достижения еще лучших результатов в будущем.