Radimov: Rossiya Kubogi D guruhida qattiq kurash bo‘ladi
Vladislav Radimov, sobiq «Zenit» futbolchisi, Rossiya Kubogi RPL yo‘li guruh bosqichining saralash natijalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, eng qiziqarli va oldindan aytib bo‘lmaydigan D guruhi bo‘ladi. Ushbu guruhni u «o‘lim guruhi» deb atadi, chunki undagi barcha jamoalar pleyi-offga chiqish uchun teng imkoniyatga ega. Radimovning so‘zlariga ko‘ra, aynan D guruhi eng qiyin guruh hisoblanadi.
U «Match TV» efirida bu guruhdagi raqobatning juda qattiq bo‘lishini ta’kidladi. Shuningdek, Radimov Moskva CSKA jamoasining Rossiya Kubogida uzoqqa chiqish imkoniyati katta ekanini aytdi.
U klub ushbu turnirda g‘alaba qozonish bo‘yicha an’anaga ega ekanini, so‘nggi uch yil ichida ikki marta chempionlikni qo‘lga kiritganini eslatdi. Mazkur guruhda CSKA bilan birga «Lokomotiv», «Akron» va «Baltika» jamoalari ham bellashadi. Bu jamoalar orasida raqobat juda kuchli bo‘lishi kutilmoqda.
Har bir jamoa o‘z imkoniyatlarini namoyish qilib, keyingi bosqichga chiqish uchun kurash olib boradi. Umuman olganda, Rossiya Kubogining guruh bosqichi ko‘plab qiziqarli vaziyatlarga boy bo‘lishi kutilmoqda.

Радимов: В группе D Кубка России будет жесткая борьба
Владислав Радимов, бывший футболист «Зенита», высказал свое мнение о результатах отборочного этапа группового этапа Кубка России РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что самой интересной и непредсказуемой будет группа D. Эту группу он назвал «группой смерти», так как все команды в ней имеют равные шансы на выход в плей-офф. По словам Радимова, именно группа D является самой сложной.
Он подчеркнул в эфире «Матч ТВ», что конкуренция в этой группе будет очень жесткой. Также Радимов отметил, что у московского ЦСКА большие шансы пройти далеко в Кубке России.
Он напомнил, что клуб имеет традицию выигрывать этот турнир, завоевав чемпионство дважды за последние три года. В этой группе вместе с ЦСКА будут соревноваться команды «Локомотив», «Акрон» и «Балтика». Ожидается, что конкуренция между этими командами будет очень сильной.
Каждая команда будет бороться за свои шансы, чтобы выйти в следующий этап. В целом, групповой этап Кубка России ожидается богатым на множество интересных ситуаций.