Bellinghem: Alonso o‘yinchilarga alohida yondashadi
Madrid "Real" futbol klubining yarim himoyachisi Jud Bellingem jamoaning yangi murabbiyi Xabi Alonso haqidagi fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Xabi juda yoqimli inson bo‘lib, futbolchilar bilan yaxshi muloqot qiladi. Bellingemning aytishicha, bunday murabbiyni ko‘rganingda, uning energiyasi seni o‘ziga tortadi.
Alonso juda faol, doim harakatda bo‘ladi va jarayonga chuqur jalb qilingan, bu esa o‘yinni yaxshiroq ko‘rish va his qilish imkonini beradi. Shuningdek, Bellingem murabbiyning taktikasi haqida ham fikr bildirdi. Unga ko‘ra, yangi uslubda jamoa ko‘proq to‘pni qisqa paslar bilan harakatlantirishni maqsad qilgan, bu orqali o‘yinni nazorat qilish rejalashtirilgan. Hozirgi vaqtda Klub jahon chempionatida "Real" guruh bosqichidan o‘tib, 1/8 finalda "Yuventus" bilan to‘qnash keladi.
Bu bahs jamoa uchun muhim sinov bo‘lib, yangi murabbiy ostida o‘yin uslubi yanada takomillashishi kutilmoqda. Shu sababli, xuddi Bellingem ta’kidlaganidek, jamoa o‘zaro hamjihatlik va faollik bilan o‘ynashga intilmoqda.

Bellinghem: Алонсо подходит к игрокам индивидуально
Полузащитник мадридского "Реала" Джуд Беллингем поделился мнением о новом тренере команды Хави Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Хави очень приятный человек и хорошо общается с футболистами. По словам Беллингема, когда видишь такого тренера, его энергия притягивает к себе.
Алонсо очень активен, всегда в движении и глубоко вовлечен в процесс, что позволяет лучше видеть и чувствовать игру. Также Беллингем высказался о тактике тренера. По его словам, в новом стиле команда ставит цель больше двигать мяч короткими передачами, что планируется для контроля игры. В настоящее время клуб на чемпионате мира проходит групповой этап и в 1/8 финала столкнется с "Ювентусом".
Этот матч станет важным испытанием для команды, и ожидается, что под руководством нового тренера стиль игры будет еще более совершенствоваться. Поэтому, как отметил Беллингем, команда стремится играть с взаимопониманием и активностью.