Gadjiyev Dinamo Makhachkala o‘yinlarini qoniqarli deb bildi
Gadji Gadjiyev, Makhachkala shahrining Dinamo klubi prezidenti, Rossiya Kubogi poygasi tanlov jarayoni haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Poytaxt Dinamo jamoasi ilgari ushbu tadbirda klublar vakillari ishtirok etmagani va tanlovning faqat yozuv shaklida ko‘rsatilganidan norozi bo‘lgan edi. Gadjiyevning aytishicha, Makhachkala Dinamosi tanlov natijalaridan mamnun, ayniqsa jamoaning Spartak bilan o‘ynashi ular uchun muhimdir. Shu bilan birga, klub rahbari boshqa klublarning noroziligini ham tushunadi. U shunday dedi: “Boshqa klublarning tanlov jarayoniga norozi bo‘lishga asoslari bor.
An’analar buzilgan, lekin bu bizni ta’sirlamaydi va bezovta qilmaydi. Agar Zenit biz bilan bir guruhda yoki boshqa yirik jamoa bo‘lganida, biz bundan ham ko‘proq xursand bo‘lardik”. Rossiya Kubogi tanlov natijalari haqida batafsil ma’lumotni bizning yangiliklarimizdan bilib olish mumkin.

Гаджиев считает игры Динамо Махачкала удовлетворительными
Гаджи Гаджиев, президент клуба Динамо из Махачкалы, высказал свое мнение о процессе отбора на Кубок России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Динамо из столицы ранее выражала недовольство тем, что представители клубов не участвовали в этом мероприятии и что отбор был представлен только в письменной форме. По словам Гаджиева, Динамо из Махачкалы удовлетворено результатами отбора, особенно важно для команды сыграть со Спартаком. В то же время, руководитель клуба понимает недовольство других клубов. Он сказал: “У других клубов есть основания для недовольства процессом отбора.
Традиции нарушены, но это не влияет на нас и не беспокоит. Если бы Зенит был в нашей группе или другая крупная команда, мы были бы еще более довольны”. Подробную информацию о результатах отбора на Кубок России можно узнать из наших новостей.