Kanchelskis: 2026 yilda «Zenit» chempion bo‘ladi
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi Andrey Kanchelskis Rossiya Premer-ligasining keyingi mavsumi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manchester Yunayted jamoasining sobiq o‘yinchisi Krasnodar jamoasining Rossiya chempionligini himoya qila olishi haqida shubhalar borligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Krasnodar jamoasi ikkinchi bor chempion bo‘lishi qiyin, chunki Zenit jamoasi o‘z xatosini takrorlamasdan yana chempionlikni qo‘lga kiritadi.
Bu fikr Metaratings sayti tomonidan keltirilgan. Eslatib o‘tamiz, shu yil bahorda Krasnodar ilk bor Rossiya chempioni bo‘ldi. Zenit esa ikkinchi o‘rinni egalladi va undan atigi bir ochko kam to‘pladi.
Ma’lumki, oldingi olti yilda Sankt-Peterbur jamoasi Premer-ligada oltin medallarni qo‘lga kiritgan edi. Keyingi Rossiya chempionati boshlanishiga uch haftadan kam vaqt qoldi.
Futbol muxlislari yangi mavsumdan jiddiy bahs va qiziqarli o‘yinni kutmoqda. Jamoalar o‘z kuchini sinab ko‘radi va yangi chempionlik uchun kurash olib boradi.

Канчельскис: В 2026 году «Зенит» станет чемпионом
В последние годы известный футболист Андрей Канчельскис высказал свое мнение о следующем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший игрок Манчестер Юнайтед отметил, что есть сомнения в том, сможет ли команда Краснодар защитить титул чемпиона России. По его словам, команде Краснодар будет трудно стать чемпионом во второй раз, так как команда Зенит снова завоюет титул, не повторяя своих ошибок.
Это мнение было приведено сайтом Metaratings. Напоминаем, что этой весной Краснодар впервые стал чемпионом России. Зенит же занял второе место, набрав всего на одно очко меньше.
Известно, что за последние шесть лет команда Санкт-Петербурга завоевала золотые медали в Премьер-Лиге. До начала следующего чемпионата России осталось менее трех недель.
Футбольные болельщики ждут серьезных баталий и интересной игры в новом сезоне. Команды испытают свои силы и будут бороться за новое чемпионство.