Aleksandr Medvedev, «Zenit» klubining boshqaruv raisi, klubning «Argentinos Xunior» jamoasidan himoyachi Roman Vega bilan kelishuv borasidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, muzokaralar muvaffaqiyatli yakunlandi va Vega tez orada Sankt-Peterburgga keladi. Roman Vega 21 yoshda. 2022/2023 yilgi mavsumda u «Barselona» jamoasida ijarada o‘ynagan va yoshlar jamoasining tarkibida maydonga tushgan.
Klub rahbari shuningdek, Vega bugun argentin vaqtiga ko‘ra tungi soatlarda Sankt-Peterburgga uchib borib, chuqur tibbiy ko‘rikdan o‘tishini ma’lum qildi. «Zenit» jamoasi kelayotgan futbol mavsumiga tayyorgarlik doirasida yakshanba kuni «Crvena Zvezda» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Ushbu o‘yinni matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin bo‘ladi.
Klub rahbariyati vakolati doirasida yangi futbolchi bilan kelishuvlar yaxshi yo‘lga qo‘yilgan va «Zenit» jamoasi kuchli tarkib bilan yangi mavsumga kirishga tayyorlanmoqda.

Зенит подписал Романа Вегу и вызвал его в Санкт-Петербург
Александр Медведев, председатель правления клуба «Зенит», высказал свои мысли о соглашении с защитником Романом Вегой из команды «Аргентинос Хуниор». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Медведева, переговоры завершились успешно, и Вега скоро приедет в Санкт-Петербург. Роману Веге 21 год. В сезоне 2022/2023 он играл в аренде в команде «Барселона» и выходил на поле в составе молодежной команды.
Руководитель клуба также сообщил, что Вега сегодня, по аргентинскому времени, вылетит в Санкт-Петербург и пройдет углубленное медицинское обследование. Команда «Зенит» в рамках подготовки к предстоящему футбольному сезону в воскресенье проведет матч против команды «Црвена Звезда». Эту игру можно будет следить через текстовую трансляцию на портале LiveResult.
Руководство клуба в рамках своих полномочий наладило хорошие переговоры с новым футболистом, и команда «Зенит» готовится войти в новый сезон с сильным составом.