Sobiq taniqli futbolchi Aleksandr Mostovoy Rossiya Kubogi pley-off bosqichi qur’a tashlash jarayoni haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, tadbirda klublar vakillari ishtirok etmagan va qur’a tashlash jarayoni jonli efirda ko‘rsatilmagan. Bu holat jarayonning adolatliligi haqida shubhalar uyg‘otdi.
Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya Kubogining guruh bosqichi qur’asi RPL klublari vakillarsiz o‘tkazilishi juda g‘alati holat. U bunga ishonish qiyinligini ta’kidladi va bu vaziyatga qanday munosabat bildirishni bilmasligini aytdi.
Rossiya Futbol Ittifoqi ilgari Rossiya Kubogi qur’asi bo‘yicha bayonot bilan chiqib, tanqidlarga nisbatan haqoratli da’volar ekanini bildirdi. Rossiya Kubogi guruhlari tarkibi haqida ma’lumotni RPL yo‘lida yangiliklarimizda topishingiz mumkin.

Мостовой выразил сомнение в жеребьевке Кубка России
Бывший известный футболист Александр Мостовой высказал мнение о процессе жеребьевки плей-офф Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, на мероприятии не присутствовали представители клубов, и процесс жеребьевки не транслировался в прямом эфире. Этот факт вызвал сомнения в справедливости процесса.
По словам Мостового, проведение жеребьевки группового этапа Кубка России без представителей клубов РПЛ является очень странным. Он подчеркнул, что трудно в это поверить, и сказал, что не знает, как реагировать на эту ситуацию.
Российский футбольный союз ранее выпустил заявление по поводу жеребьевки Кубка России, в котором отметил, что критика является оскорбительными обвинениями. Информацию о составе групп Кубка России вы можете найти в наших новостях на пути РПЛ.