Myunxenning “Bavariya” hujumchisi Tomas Myuller klubdan ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
DAZN tomonidan berilgan “sizning o‘rnizga kimni topish mumkin?” degan savolga u javoban shunday dedi: “Men har doim muxlislarni biroz quvontirishga harakat qilganman. Balki meni to‘liq almashtira oladigan biron kimsa topilmas, deb o‘ylayman.
Klub bu muammoni hal qilish uchun albatta izlanmoqda, allaqachon qidiruv ishlari boshlandi.” Tomas Myuller “Bavariya”da 17 yil davomida to‘p surdi. Klub jamoasi rahbariyati 35 yoshli futbolchi bilan shartnomani uzaytirmaslikka qaror qilgani bois, Klublar chempionatidagi “Flamenqo”ga qarshi o‘yin uning uchun oxirgi bo‘lishi mumkin.
U klub uchun uzoq yillar davomida xizmat qilgan, ko‘plab g‘alabalarga hissa qo‘shgan. Endi esa yangi avlod futbolchilar jamoaga qo‘shilmoqda, klub esa kelajak uchun strategiyani yangilamoqda.
Tomasning ketishi ko‘plarga ta’sir qilishi aniq, ammo sportda buning o‘rnini bosuvchi yangi yulduzlar paydo bo‘lishi odatiy hol. Klub va muxlislar unga kelajak faoliyatida omad tilamoqda.

Мюллер пошутил о том, что уходит из «Баварии»
Нападающий мюнхенской «Баварии» Томас Мюллер высказался о своем уходе из клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На вопрос от DAZN «Кого можно найти на ваше место?» он ответил: «Я всегда старался немного порадовать болельщиков. Думаю, что вряд ли найдется кто-то, кто сможет полностью меня заменить.
Клуб, безусловно, ищет решение этой проблемы, уже начались поисковые работы.» Томас Мюллер играл за «Баварию» на протяжении 17 лет. Руководство клуба решило не продлевать контракт с 35-летним футболистом, поэтому матч против «Фламенго» в клубном чемпионате может стать для него последним.
Он долгое время служил клубу, внес значительный вклад в множество побед. Теперь же в команду приходят новые поколения футболистов, и клуб обновляет стратегию на будущее.
Уход Томаса, безусловно, повлияет на многих, но в спорте появление новых звезд, которые займут его место, является обычным делом. Клуб и болельщики желают ему удачи в будущей деятельности.