Celestini rus tilini o‘rganishni boshladi
Yangi tayinlangan CSKA bosh murabbiyi Fabio Chelestini rus tilini o‘rganish borasida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda shveytsariyalik futbolchi Moskva jamoasi bilan ikki yillik shartnoma imzolab, ishini boshladi va kelishuvda shartnoma uzaytirish imkoniyati mavjud. Chelestini matbuot anjumanida "Men beshta tilni bilaman. Bu bir necha hafta ichida men rus tilining qanchalik murakkab ekanligini angladim.
Allaqachon bir nechta so‘zlarni o‘rgandim. Lekin shubhangiz bo‘lmasin, men uni o‘rganishda davom etaman.
Bu menga katta sinov va men buni yoqtiraman", dedi. 2025/2026 yilgi mavsumning birinchi rasmiy o‘yini 12 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. Shu kunda Fabio Chelestinining jamoasi Rossiya Superkubogida "Krasnodar" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin Qozon shahrida o‘tkaziladi. Eslatib o‘tish joizki, CSKA Rossiya Kubogi g‘olibi sifatida Superkubokda ishtirok etmoqda. Bu yilgi musobaqa jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, yangi murabbiy uchun ham katta imkoniyatdir.

Целестина начала учить русский язык
Новый главный тренер ЦСКА Фабио Челестини высказался о изучении русского языка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время швейцарский футболист подписал двухлетний контракт с московской командой и начал свою работу, в соглашении предусмотрена возможность продления контракта. Челестини на пресс-конференции сказал: "Я знаю пять языков. За несколько недель я понял, насколько сложен русский язык.
Я уже выучил несколько слов. Но не сомневайтесь, я продолжу его изучать.
Это для меня большое испытание, и мне это нравится". Первый официальный матч сезона 2025/2026 пройдет 12 июля. В этот день команда Фабио Челестини выйдет на поле против команды "Краснодар" в матче за Суперкубок России.
Эта игра пройдет в городе Казань. Стоит отметить, что ЦСКА участвует в Суперкубке как победитель Кубка России. Этот турнир имеет важное значение для команд и является большой возможностью для нового тренера.