Franchesko Farioli «Portu» bosh murabbiyi bo‘lishi mumkin
Murabbiy Franshesko Faroli faoliyatini «Portu» klubida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar shartnoma shartlari bo‘yicha kelisha boshlagan va yaqin orada bitim imzolanishi kutilmoqda. Italiyalik mutaxassisning «ajdarlar» bilan tuzadigan kelishuvi ikki yilga mo‘ljallangan. So‘nggi faoliyat joyi sifatida Faroli «Ayaks» klubida ishlagan.
36 yoshli mutaxassis may oyida Amsterdam jamoasini tark etdi. U bu klubni bir yilga yaqin boshqargan edi.
Niderlandga ko‘chishdan avval Fransiyada joylashgan «Nitsa» klubida bir mavsum murabbiylik qilgan. So‘nggi mavsumda «Portu» Portugaliya chempionatida uchinchi o‘rinni egalladi. Chempionlikni qo‘lga kiritgan Lissabonning «Sporting» jamoasidan ular 12 ochko ortda qolishdi.
«Portu» jamoasi yangi mavsumda yuqori natijalarga erishish uchun sa’y-harakatlarini kuchaytirmoqda. Farolining kelishi bilan jamoaning taktika va o‘yini yanada rivojlanishi kutilmoqda.
Shuningdek, murabbiyning tajribasi «Portu»ning chempionatdagi o‘rnini yanada mustahkamlashga yordam beradi. Jamoa muxlislari yangi bosh murabbiydan katta umidlar bog‘lagan.

Франческо Фариоли может стать главным тренером «Порту»
Тренер Франческо Фариоли может продолжить свою карьеру в клубе «Порту». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны начали обсуждать условия контракта, и в ближайшее время ожидается подписание сделки. Соглашение итальянского специалиста с «драконами» рассчитано на два года. В качестве последнего места работы Фариоли трудился в клубе «Аякс».
36-летний специалист покинул амстердамскую команду в мае. Он руководил этим клубом почти год.
Перед переездом в Нидерланды он тренировал клуб «Ницца» во Франции в течение одного сезона. В последнем сезоне «Порту» занял третье место в чемпионате Португалии. Они отстали на 12 очков от ставшего чемпионом лиссабонского «Спортинга».
Команда «Порту» усиливает свои усилия для достижения высоких результатов в новом сезоне. Ожидается, что с приходом Фариоли тактика и игра команды будут развиваться еще больше.
Кроме того, опыт тренера поможет «Порту» укрепить свои позиции в чемпионате. Фанаты команды возлагают большие надежды на нового главного тренера.