Klub jahon chempionati 1/8 final o‘yinida «Tsapli» jamoasi poytaxtliklar – «PSJ» jamoasiga 0:4 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchradi. Jordi Alba DAZN bilan o‘tkazilgan o‘yin so‘ngidagi intervyusida shunday dedi: «Mening fikrimcha, u dunyodagi eng yaxshi murabbiy.
Barselonada u bilan ishlashim natijasida men ancha rivojlandim. Menda ko‘plab yaxshi murabbiylar bo‘lgan, ammo Enrike nafaqat futbolchi sifatida, balki inson sifatida ham kuchliroq bo‘lishimga yordam berdi».
Luis Enrike 2014 yildan 2017 yilgacha «Barselona» jamoasining bosh murabbiyi bo‘lgan. Jordi Alba esa 2012 yildan 2023 yilgacha katalon klubida o‘ynagan.
Klub jahon chempionati chorak finalida «PSJ» «Flamenqo» va «Bavariya» o‘rtasidagi g‘olibga qarshi maydonga tushadi. Bu musobaqada yuqori darajadagi raqobat va kuchli jamoalar ishtirok etmoqda, shuning uchun har bir o‘yin diqqat bilan kuzatilmoqda.
Jordi Alba kabi tajribali futbolchi murabbiylarga bo‘lgan e’tirofi va minnatdorligi bilan ajralib turadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, yaxshi murabbiy nafaqat texnik va taktika jihatdan, balki shaxsiy rivojlanishda ham muhim rol o‘ynaydi.

Jordi Alba: Луис Энрике — лучший тренер в мире
Левый защитник команды «Интер Майами» Хорди Альба высказал свои мысли о главном тренере «ПСЖ» Луисе Энрике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб потерпел крупное поражение со счетом 0:4 от команды «Цапли» в матче 1/8 финала клубного чемпионата мира. В интервью после игры, проведенном с DAZN, Хорди Альба сказал: «На мой взгляд, он лучший тренер в мире.
Работа с ним в Барселоне позволила мне значительно развиться. У меня было много хороших тренеров, но Энрике помог мне стать сильнее не только как футболисту, но и как человеку».
Луис Энрике был главным тренером команды «Барселона» с 2014 по 2017 год. Хорди Альба играл в каталонском клубе с 2012 по 2023 год.
В четвертьфинале клубного чемпионата мира «ПСЖ» встретится с победителем матча между «Фламенго» и «Баварией». В этом турнире участвуют команды высокого уровня и сильная конкуренция, поэтому каждую игру внимательно наблюдают.
Хорди Альба выделяется своим признанием и благодарностью к тренерам, такими как он. По его словам, хороший тренер играет важную роль не только в техническом и тактическом плане, но и в личностном развитии.