To‘rt angl klub Douglas Luis uchun «Yuventus»ga murojaat qildi
"Yuventus" yarim himoyachisi Duglas Luis Angliya Premer Ligasi klublari tomonidan qiziqish markazida qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi o'tgan yili yozda "Aston Villa"dan Turin klubiga ko‘chib o‘tgan va uning transfer qiymati 50 million yevroni oshgan edi. Aytish joizki, Italiyada u o‘zini kutilgan darajada ko‘rsatishga ulgurmadi, shuning uchun yaqin vaqt ichida klubni tark etishi mumkin.
Mashhur jurnalist Nikolo Skironing xabariga ko‘ra, 27 yoshli futbolchiga "Manchester Yunayted", "Nottingem Forest", "Fulhem" va "Lids" klublari qiziqmoqda. "Yuventus" yarim himoyachini icaraga berishga tayyor, bunda kelishuvda sotib olish opsiyasi ham kiritilishi mumkin.
Hozirgi kunda Duglas Luisning bozor qiymati Transfermarkt sayti tomonidan taxminan 30 million yevroga baholangan. Shu sababli, uning kelajakdagi transferi Angliya klublari uchun muhim imkoniyat bo‘lishi mumkin.
Futbolchi o‘z faoliyatini yangi jamoada davom ettirishni istashi ehtimoldan xoli emas. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar yaqin orada aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Четыре клуба Англии обратились к Дугласу Луису из «Ювентуса»
Полузащитник «Ювентуса» Дуглас Луис продолжает оставаться в центре внимания клубов английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист перешел в туринский клуб из «Астон Виллы» прошлым летом, и его трансферная стоимость превысила 50 миллионов евро. Стоит отметить, что в Италии он не успел проявить себя так, как ожидалось, поэтому в ближайшее время может покинуть клуб.
По информации известного журналиста Николо Скиры, 27-летним футболистом интересуются клубы «Манчестер Юнайтед», «Ноттингем Форест», «Фулхэм» и «Лидс». «Ювентус» готов сдать полузащитника в аренду, при этом в соглашение может быть включена опция выкупа.
В настоящее время рыночная стоимость Дугласа Луиса оценивается сайтом Transfermarkt примерно в 30 миллионов евро. Поэтому его будущий трансфер может стать важной возможностью для английских клубов.
Футболист не исключает возможности продолжить свою карьеру в новой команде. Ожидается, что переговоры между клубом и футболистом будут завершены в ближайшее время.