Luis Enrique: Joau Neves hali ham yaxshilanishi mumkin
PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike Klub chempionlari jahon chempionati chorak finalida “Inter Mayami”ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda ikki marta gol urgan yarim himoyachi Joau Neveshning o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyalik futbolchi o‘yinning 6-daqiqasida hisobni ochdi, 39-daqiqada esa farqni ikki barobar oshirdi. Birinchi bo‘lim oxirigacha “Inter Mayami” darvozasiga yana ikki bor to‘p kirdi, ikkinchi bo‘limda esa gol kuzatilmadi.
Yakuniy hisob 4:0 ga teng bo‘ldi. Luis Enrike shunday dedi: “U juda yosh, lekin biz uni jamoamizga qo‘shganimizda hech qanday ikkilanmadik. Bu uning maydondagi va maydon tashqarisidagi samaradorligi, o‘yin sifati sabab.
Shu bilan birga, Joau o‘zining o‘yini ko‘plab jihatlarda yaxshilanishi mumkin deb hisoblayman. Bugungi o‘yindagi kabi gol urish qobiliyati ham shulardan biri.
Joau ajoyib futbolchi va biz uni jamoamizda ko‘rganimizdan juda xursandmiz.” Keyingi raundda PSJ nemis klubi “Bavariya”ga qarshi o‘ynaydi. “Bavariya” chorak finalga “Flamenqo”ni 4:2 hisobida mag‘lub etib chiqdi.
Bu o‘yin katta qiziqish bilan kutilmoqda. PSJ va Bavariya jahonning eng kuchli jamoalari hisoblanadi va ularning o‘yini muxlislar tomonidan katta e’tibor bilan kuzatiladi.

Луис Энрике: Жоау Невеш все еще может улучшиться
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике высказался о игре полузащитника Жоау Невеша, который дважды забил в матче четвертьфинала чемпионата мира клубов против "Интер Майами". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальский футболист открыл счет на 6-й минуте, а на 39-й увеличил разрыв в два раза. До конца первого тайма он еще дважды поразил ворота "Интер Майами", во втором тайме голов не было.
Окончательный счет составил 4:0.
Луис Энрике сказал: "Он очень молод, но когда мы его подписывали, у нас не было никаких сомнений. Это благодаря его эффективности на поле и вне его, качеству игры.
В то же время я считаю, что Жоау может улучшиться во многих аспектах своей игры. Способность забивать голы, как в сегодняшнем матче, также является одним из них.
Жоау - замечательный футболист, и мы очень рады, что он в нашей команде".
В следующем раунде ПСЖ сыграет против немецкого клуба "Бавария". "Бавария" вышла в четвертьфинал, победив "Фламенго" со счетом 4:2.
Этот матч ожидается с большим интересом. ПСЖ и "Бавария" считаются одними из сильнейших команд мира, и их игра будет внимательно следиться болельщиками.