Arsenal Eberechi Eze bilan kelishuvga yaqin turibdi
Arsenal jamoasi tarkibini kuchaytirish bo‘yicha ish olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda taniqli insayder Fabrizio Romano ma’lum qilishicha, oxirgi kunlarda "kanonirlar" Crystal Palace jamoasining hujumkor yarim himoyachisi Eberechi Eze atrofidagi shaxslar bilan bog‘lanishgan. Klub rahbariyatlari darajasida ham aloqalar davom etmoqda va Arsenal jamoasi ehtimoliy kelishuv shartlari haqida ma’lumot oldi. Shuningdek, 27 yoshli Ezega nisbatan Tottenham jamoasining ham qiziqishi davom etayotgani qayd etilgan.
Hozirda o‘yinchining Crystal Palace bilan amaldagi shartnomasi ikki mavsumga mo‘ljallangan va u 2027 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Transfermarkt saytining mutaxassislari Eberechini 55 million yevro qiymatida baholamoqda.
Bu o‘yinchi jamoaga katta foyda keltirishi mumkin va kelajakda asosiy tarkibiy qism bo‘lishi kutilmoqda. Arsenal yangi transferlar orqali o‘z pozitsiyalarini mustahkamlashga intilmoqda.

Арсенал близок к соглашению с Эберечи Эзе
В социальных сетях известный инсайдер Фабрицио Романо сообщил, что в последние дни "канониры" связались с представителями атакующего полузащитника Кристал Пэлас Эберечи Эзе. Связь продолжается и на уровне руководства клубов, и команда Арсенал получила информацию о возможных условиях соглашения. Также отмечено, что интерес к 27-летнему Эзе проявляет и команда Тоттенхэм.
В настоящее время контракт игрока с Кристал Пэлас рассчитан на два сезона и действует до середины 2027 года. Специалисты сайта Transfermarkt оценивают Эберечи в 55 миллионов евро.
Этот игрок может принести команде большую пользу и ожидается, что в будущем он станет ключевым элементом. Арсенал стремится укрепить свои позиции через новые трансферы.