Franchesko Farioli "Portu" bosh murabbiyi bo‘ldi
36 yoshli italyan mutaxassisi Franchesko Farioli "Portu" futbol klubining yangi bosh murabbiyi etib tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ichki manba Nikola Skira ma’lumot berdi. Manbaga ko‘ra, Farioli portugaliya klub bilan 2027 yilgacha amaldagi shartnoma imzoladi, shartnoma yana bir mavsumga uzaytirilishi mumkin.
O‘tgan mavsumda Farioli Niderlandiyaning "Ayaks" jamoasini boshqarib, chempionatni ikkinchi o‘rinda yakunlagan edi. "Portu" jamoasi esa so‘nggi Portugaliya chempionatida uchinchi o‘rinni egalladi.
Bundan tashqari, "Portu" 2025 yilgi Klublar jahon chempionatida ishtirok etdi, lekin uchta o‘yinda atigi ikki ochko to‘plab, pley-off bosqichiga chiqishga muvaffaq bo‘lmadi. Yangi murabbiy jamoani yanada kuchaytirishga va keyingi mavsumlarda yuqori natijalarga erishishga intiladi.
Fariolining tajribasi va boshqaruv uslubi "Portu"ning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil bo‘lishi kutilmoqda. Klub va murabbiy o‘rtasidagi hamkorlik uzoq muddatli bo‘lib, jamoani yangi marralarga olib chiqish maqsad qilingan.

Франческо Фариоли стал главным тренером "Порту"
36-летний итальянский специалист Франческо Фариоли назначен новым главным тренером футбольного клуба «Порту». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил внутренний источник Никола Скира. По информации источника, Фариоли подписал действующий контракт с португальским клубом до 2027 года, контракт может быть продлен еще на один сезон.
В прошлом сезоне Фариоли возглавлял нидерландский клуб «Аякс», завершив чемпионат на втором месте. Команда «Порту» заняла третье место в последнем чемпионате Португалии.
Кроме того, «Порту» участвовал в клубном чемпионате мира 2025 года, но, набрав всего два очка в трех матчах, не смог выйти в плей-офф. Новый тренер стремится усилить команду и добиться высоких результатов в следующих сезонах.
Ожидается, что опыт и стиль управления Фариоли станут важным фактором для будущих успехов «Порту». Сотрудничество между клубом и тренером нацелено на долгосрочную перспективу и вывод команды на новые высоты.