Gladilin: Spartak ayni tarkib bilan chempionlikka intiladi
Sobiq poytaxtning "Spartak" jamoasi sobiq o'yinchisi Valeriy Gladilin Rossiya Professional Futbol Ligasi (RPFL)ning yaqinlashib kelayotgan mavsumida "qizil-oq" jamoasining imkoniyatlari haqida o'z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko'ra, jamoani kuchaytiradigan yangi futbolchilar zarur. Raqobat uchun jamoada allaqachon yetarlicha o'yinchilar mavjud bo'lsa-da, "Spartak" ayni tarkib bilan ham chempionlik uchun kurashishga qodir.
Bu so'zlarni "Chempionat" nashri Gladilin so'zlaridan iqtibos keltirgan. O'tgan mavsumda "Spartak" jamoasi serbiyalik mutaxassis Dejan Stankovich rahbarligida Rossiya chempionatining turnir jadvalida to'rtinchi o'rinni egalladi. Jamoa mamlakat kubogi finaliga chiqishga erisha olmadi, yakuniy o'yinda "Rostov"ga imkoniyatni boy berdi.
Mavsum yakunlangach, Stankovich "Spartak" bilan ish davom ettirishini rasman e’lon qildi. Jamoa oldida yangi mavsumda ham yuqori natijalarga erishish vazifasi turibdi.
Rahbarlar va murabbiylar tarkibni kuchaytirish, raqobatbardosh bo‘lish uchun yangi rejalar ustida ishlamoqda. Shuningdek, muxlislar ham jamoaning yangi muvaffaqiyatlarini intiqlik bilan kutmoqda.

Гладилин: Спартак с тем же составом стремится к чемпионству
Бывший игрок команды "Спартак" из бывшей столицы Валерий Гладилин высказал свое мнение о шансах "красно-белых" в предстоящем сезоне Российской Профессиональной Футбольной Лиги (РПФЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команде необходимы новые футболисты для усиления. Хотя в команде уже достаточно игроков для конкуренции, "Спартак" способен бороться за чемпионство и с тем же составом.
Эти слова "Чемпионат" привел в качестве цитаты Гладилина. В прошлом сезоне команда "Спартак" под руководством сербского специалиста Деяна Станковича заняла четвертое место в турнирной таблице чемпионата России. Команда не смогла выйти в финал Кубка страны, в решающем матче упустив возможность против "Ростова".
По окончании сезона Станкович официально объявил о продолжении работы с "Спартаком". Перед командой стоит задача добиться высоких результатов и в новом сезоне.
Руководители и тренеры работают над новыми планами по усилению состава, чтобы быть конкурентоспособными. Также болельщики с нетерпением ждут новых успехов команды.