Ivan Sergeevning "Dinamo"ga o‘tishi mumkinligi aytildi
Gafin hozircha Sergeevning klubini o‘zgartirishi haqidagi aniq ma’lumot berib bo‘lmasligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirda Ivan Sergeev "Krilya Sovetov" futbolchisi hisoblanadi.
Ertaga yoki undan keyin nima bo‘lishi haqida yangiliklarni kuzatib borish tavsiya qilinadi, deydi Gafin. Oldinroq "oq-ko‘k" jamoaning yangi murabbiyi Valeriy Karpin samarkandlik futbolchiga qiziqish bildirganini ma’lum qilgandi.
O‘tgan mavsumda 30 yoshli Sergeev barcha turnirlarda 30 ta o‘yin o‘tkazib, 9 ta gol urdi va 3 ta golga uzatma berdi. Transfermarkt portali futbolchining bozor qiymatini 3 million yevroga baholamoqda.
Shunday qilib, Sergeevning kelajagi hozircha noaniq bo‘lib qolmoqda, biroq uning o‘yini va tajribasi ko‘plab klublarning e’tiborida. Yaqin vaqt ichida uning transferi haqida yangiliklar e’lon qilinishi kutilmoqda.

Дмитрий Гафин, председатель совета директоров клуба "Динамо" в столице, высказался о трансфере нападающего Ивана Сергеева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гафин отметил, что пока нельзя дать точную информацию о том, изменит ли Сергеев клуб. По его словам, в настоящее время Иван Сергеев является игроком "Крыльев Советов".
Рекомендуется следить за новостями о том, что произойдет завтра или позже, говорит Гафин. Ранее стало известно, что новый тренер "бело-голубых" Валерий Карпин проявил интерес к самаркандскому футболисту.
В прошлом сезоне 30-летний Сергеев провел 30 матчей во всех турнирах, забил 9 голов и отдал 3 голевые передачи. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 3 миллиона евро.
Таким образом, будущее Сергеева пока остается неопределенным, однако его игра и опыт привлекают внимание многих клубов. В ближайшее время ожидаются новости о его трансфере.