Inter rahbari: Chalhanoglu klubda o‘ynamoqchi emas
«Neradzurri» jamoasi 1/8 finalda «Fluminense»ga 0:2 hisobida yutqazdi. O‘yindan so‘ng jamoa kapitanlaridan Lautaro Martinez ba’zi jamoadoshlarda yetarli ruhiyat yo‘qligini ochiq aytdi.
Marotta esa bundan ham oshib, aniq bir o‘yinchi nomini tilga oldi. Marottaning so‘zlariga ko‘ra, Lautaro gaplari Hakan Chalhanog‘luga qaratilgan edi. U klub prezidenti nomidan aytganidek, «Biz Hakan bilan gaplashamiz.
Agar kerak bo‘lsa, yo‘lni ajratishdan tortinmaymiz». Bu so‘zlar The Touchline nashrida keltirilgan. Shu bilan birga, mish-mishlarga ko‘ra, Hakan Chalhanog‘lu Jahon klub chempionati boshlanishidan oldin «Galatasaray» jamoasi bilan kelishuvga erishgan.
Bu holat «Inter» jamoasi ichida taranglik yuzaga keltirgan. Jamoa rahbariyati va futbolchilar o‘rtasida kelishmovchiliklar jamoaning natijalariga ta’sir ko‘rsatmoqda.

Руководитель миланского клуба «Интер» Джузеппе Маротта сделал неожиданное заявление после выхода команды из чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Нерадзурри» проиграла в 1/8 финала «Флуминенсе» со счетом 0:2. После матча капитан команды Лаутаро Мартинес открыто заявил, что у некоторых товарищей по команде не хватает духа.
Маротта же пошел еще дальше и назвал конкретного игрока. По словам Маротты, слова Лаутаро были направлены на Хакана Чалханоглу. Он от имени президента клуба сказал: «Мы поговорим с Хаканом.
Если потребуется, не будем бояться разойтись». Эти слова приведены в издании The Touchline. В то же время, по слухам, Хакан Чалханоглу достиг соглашения с командой «Галатасарай» до начала чемпионата мира клубов.
Эта ситуация вызвала напряженность внутри команды «Интер». Разногласия между руководством клуба и игроками влияют на результаты команды.