Inter prezidenti: Chalxanoglu klubda o‘ynamoqchi emas
Milanning «Inter» klubi prezidenti Juzeppe Marotta Klub jahon chempionati musobaqasidan chiqib ketganidan so‘ng kutilmagan bayonot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Neradzurri» jamoasi 1/8 finalda «Fluminense»ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. O‘yindan so‘ng jamoa sardori Lautaro Martines ayrim jamoa a’zolarining yetarli kayfiyatda bo‘lmagani haqida ochiq gapirdi.
Marotta esa yana bir qadam oldinga borib, aynan kim haqida gap ketayotganini ochiqladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Lautaroning tanqidi Hakan Chalxanoglu tomon qaratilgan. Marotta klub rahbariyati Hakan bilan alohida suhbatlashishini aytdi va agar tomonlar kelisha olmasa, jamoa uni qiyinchiliksiz bo‘shatishga tayyorligini bildirdi.
Ovozlarga qaraganda, Chalxanoglu Klub jahon chempionati boshlanishidan oldin «Galatasaray» bilan allaqachon kelishuvga erishgan. Bu voqea «Inter» uchun muhim bosqich bo‘lib, jamoaning kelajakdagi tarkibi va kayfiyati uchun muhim o‘rin tutadi. Klub rahbariyatining aniq pozitsiyasi va jamoa ichidagi muhit qanday bo‘lishini kuzatish kerak.
Shuningdek, futbolchilarning jamoaga bo‘lgan sadoqati va ishtiyoqi «Inter»ning keyingi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyatga ega.

Президент Интерa: Чалханоглу не хочет играть в клубе
Президент миланского клуба «Интер» Джузеппе Маротта сделал неожиданное заявление после выхода команды из турнира клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Нерадзурри» проиграла в 1/8 финала «Флуминенсе» со счетом 0:2. После игры капитан команды Лаутаро Мартинес открыто заявил о недостаточном настроении некоторых игроков команды.
Маротта же пошел еще дальше и уточнил, о ком именно идет речь. По его словам, критика Лаутаро была направлена на Хакана Чалханоглу. Маротта сообщил, что руководство клуба проведет отдельный разговор с Хаканом и, если стороны не смогут договориться, команда готова без проблем его отпустить.
По слухам, Чалханоглу уже достиг соглашения с «Галатасараем» до начала клубного чемпионата мира. Это событие является важным этапом для «Интера» и играет значительную роль в будущем составе и настроении команды. Необходимо следить за четкой позицией руководства клуба и атмосферой внутри команды.
Также преданность и желание футболистов к команде имеют важное значение для будущих успехов «Интера».