Milandagi «Inter» jamoasida Jahon klub chempionatidan chiqib ketgach, tarkibni tozalash jarayoni boshlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Christian Kivu boshliq jamoa 1/8 finalda «Fluminense»ga 0:2 hisobida yutqazdi. Ushbu o‘yindan so‘ng «Neradzurri» sardori Lautaro Martinez o‘yinchilardan bir nechtasining maydondagi shijoat va fidoyilik yetishmasligidan norozilik bildirdi.
Keyinchalik klub prezidenti Juzeppe Marotta argentinalik futbolchining so‘zlarini qo‘llab, xususan Hakan Chalhanog‘luga e’tibor qaratdi. Insayder Fabritsio Romano ma’lumotiga ko‘ra, Martinez ko‘plik shaklida gapirgani sababli faqat Chalhanog‘luni nazarda tutmagan. Turkiyalik futbolchiga nisbatan muammo ayni paytda eng jiddiy bo‘lsa-da, yaqin kelajakda «Inter» boshqa futbolchilar bilan ham aloqalarni uzishga tayyorlanmoqda.
Bu qaror jamoaning umumiy natijasiga salbiy ta’sir ko‘rsatgan, o‘z ishiga jiddiy yondashmayotgan o‘yinchilarni aniqlash va ularni almashtirish zarurati bilan bog‘liq. Milandagi klub rahbariyati va murabbiylar shtabi tarkibni yangilash orqali jamoani kuchaytirishga intilmoqda.
Shuningdek, kelajakdagi musobaqalarda yanada sifatli o‘yin ko‘rsatish uchun samarali o‘yinchilarni tanlash va ularni jamoaga jalb qilish masalalari ustida ishlashmoqda. Bu jarayon «Inter»ning kelgusi mavsumda muvaffaqiyat qozonishi uchun muhim hisoblanadi.

Команда Интер решила обновить состав
В миланском клубе «Интер» после выхода из чемпионата мира клубов начался процесс очистки состава. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Кристиана Киву проиграла в 1/8 финала «Флуминенсе» со счетом 0:2. После этой игры капитан «Нерадзурри» Лаутаро Мартинес выразил недовольство по поводу недостатка усердия и самоотдачи у нескольких игроков на поле.
Позже президент клуба Джузеппе Маротта поддержал слова аргентинского футболиста, в частности, обратив внимание на Хакана Чалханоглу. По информации инсайдера Фабрицио Романо, поскольку Мартинес говорил во множественном числе, он имел в виду не только Чалханоглу. Хотя проблема с турецким футболистом в данный момент является самой серьезной, в ближайшем будущем «Интер» готовится разорвать отношения и с другими игроками.
Это решение связано с негативным влиянием на общие результаты команды, необходимостью выявления игроков, которые не относятся к своей работе серьезно, и их замены. Руководство клуба в Милане и тренерский штаб стремятся укрепить команду через обновление состава.
Также они работают над выбором эффективных игроков и привлечением их в команду для более качественной игры в будущих соревнованиях. Этот процесс является важным для успешного выступления «Интера» в следующем сезоне.