Moskva «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin Rossiya Kubogi RPL yo‘li guruh bosqichining natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, guruhda «Krasnodar», «Krylya Sovetov» va «Sochi» klublari bilan birga joylashish «oddiy holat»dir va buning ta'siri katta emas. Karpin bu pley-offdagi tortish jarayonini shunday baholadi: guruh guruhdir, farqi yo‘q, bunday tortish bo‘lib o‘tgan va bundan nima qilish mumkinligi haqida o‘ylash kerak, deydi u. Shuningdek, avvalroq ba’zi RPL jamoalari tortish jarayonining yozma ko‘rinishda namoyish etilishidan norozi bo‘lishgan.
Jarayonda klub vakillari ishtirok etmagani sababli tashkilotchilarni soxtakorlikda ayblashgan. Biroq Rossiya Futbol Ittifoqi barcha ayblovlarni rad etdi va tortish jarayoni uzoq davom etuvchi protsedura ekanini, efir vaqti esa cheklanganligini ta’kidladi.
Shuningdek, reglamentga ko‘ra, jamoa vakillari tortishda ishtirok etmasligi lozimligi aniqlandi. Shu bilan birga, Rossiyada futbol musobaqalari tashkilotlarining shaffofligi va adolatliligini ta’minlash uchun kerakli tartib-qoidalar amal qilmoqda.

Карпин сказал, что не недоволен группами Кубка России
Главный тренер московского «Динамо» Валерий Карпин высказал свое мнение о результатах группового этапа Кубка России РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, размещение вместе с клубами «Краснодар», «Крылья Советов» и «Сочи» в группе является «обычным делом», и его влияние незначительно. Карпин оценил процесс жеребьевки в плей-офф так: группа есть группа, разницы нет, такая жеребьевка уже была, и нужно думать, что с этим можно сделать, говорит он. Также ранее некоторые команды РПЛ выражали недовольство тем, что процесс жеребьевки был представлен в письменной форме.
Из-за того, что представители клубов не участвовали в процессе, организаторов обвинили в мошенничестве. Однако Российский футбольный союз все обвинения отверг и подчеркнул, что процесс жеребьевки является длительной процедурой, а эфирное время ограничено.
Кроме того, согласно регламенту, было установлено, что представители команд не должны участвовать в жеребьевке. В то же время в России действуют необходимые правила для обеспечения прозрачности и справедливости организации футбольных соревнований.