Inter Chalhanogluni bepul qo‘yib yubormaydi
Milanning "Inter" futbol klubining yarim himoyachisi Hakan Chalhanoglu yaqin orada sotilishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turli manbalarning xabar berishicha, 31 yoshli futbolchi faoliyatini "Galatasaray" klubida davom ettirishni istamoqda. Klubaro jahon chempionati 1/8 final o‘yini doirasida "Inter" "Fluminense" jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lganidan so‘ng noxush vaziyat yuzaga keldi.
Lautaro Martines nomi tilga olinmagan jamoa a’zolarini yetarlicha harakat qilmaslikda aybladi. Shuningdek, klub prezidenti Juzeppe Marotta kapitan Chalhanoglu haqida gapirayotganini ochiqchasiga bildirdi va yarim himoyachini sotishga tayyor ekanini ma’lum qildi. Shu bilan birga, taniqli futbol jurnalisti Fabrisio Romano ma’lumotiga ko‘ra, "Inter" turk futbolchisini osonlik bilan qo‘yib yubormaydi.
Chalhanoglu Milan klubining qimmatli aktivlaridan biri bo‘lib qolmoqda, shuning uchun xaridorlar yetarli miqdorda to‘lov qilishga majbur bo‘ladi. Asosiy nomzod sifatida "Galatasaray" ko‘rsatilmoqda, ammo boshqa klublar ham xarid qilish o‘yiniga qo‘shilishi mumkin.
Shu sababli, kelajakda ushbu futbolchining transferi yuzasidan yana ko‘plab yangiliklar bo‘lishi ehtimoldan holi emas.

Полузащитник миланского футбольного клуба "Интер" Хакан Чалханоглу может быть продан в ближайшее время. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По сообщениям различных источников, 31-летний футболист хочет продолжить карьеру в клубе "Галатасарай". Неприятная ситуация возникла после того, как "Интер" проиграл команде "Флуминенсе" со счетом 0:2 в рамках 1/8 финала клубного чемпионата мира.
Лаутаро Мартинес обвинил членов команды в недостаточной активности. Также президент клуба Джузеппе Маротта открыто заявил, что говорит о капитане Чалханоглу и сообщил, что готов продать полузащитника. В то же время, по информации известного футбольного журналиста Фабрицио Романо, "Интер" не отпустит турецкого футболиста легко.
Чалханоглу остается одним из ценных активов миланского клуба, поэтому покупатели будут вынуждены заплатить достаточную сумму. Основным кандидатом называется "Галатасарай", однако другие клубы также могут вступить в борьбу за покупку.