Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi yarim himoyachisi Aleksandr Erokhin yangi mavsumga tayyorgarlik jarayonidagi kayfiyat haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” har doim bitta falsafaga amal qiladi – g‘alaba qozonish. Jamoaning maqsadi shundaki, imkon qadar tez formaga kirib, eng yaxshi futbolni namoyish etib, chempionatni birinchi o‘rinda yakunlashdir.
O‘tgan mavsumda Sankt-Peterburg klubi chempionlik unvonini qo‘lga kirita olmadi va Premyer-liga turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egalladi. Tarixda birinchi marta “Krasnodar” jamoasi oltin medallar sohibi bo‘ldi.
Eng kuchli uchlikni Moskva klubi CSKA yakunladi. Bugungi kunda “Zenit” uchun asosiy vazifa o‘z kuchini maksimal darajada namoyish qilib, chempionlikni qaytarib olishdir.
Jamoa o‘z o‘yinini takomillashtirishga intilmoqda va yangi mavsumda yanada yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan. Har bir futbolchi va murabbiylar shtabi bu maqsad yo‘lida barcha kuchini sarflamoqda.

Зенит ставит цель вернуть чемпионство в новом сезоне
Полузащитник петербургского "Зенита" Александр Ерохин рассказал о настроении в процессе подготовки к новому сезону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Зенит" всегда придерживается одной философии – победы. Цель команды состоит в том, чтобы как можно быстрее войти в форму, продемонстрировать лучший футбол и завершить чемпионат на первом месте.
В прошлом сезоне петербургский клуб не смог завоевать титул чемпиона и занял второе место в таблице Премьер-лиги. Впервые в истории команда "Краснодар" стала обладателем золотых медалей.
Тройку сильнейших завершил московский клуб ЦСКА. На сегодняшний день основной задачей "Зенита" является максимально продемонстрировать свои силы и вернуть чемпионство.
Команда стремится улучшить свою игру и ставит цель добиться еще более высоких результатов в новом сезоне. Каждый футболист и тренерский штаб прилагает все усилия для достижения этой цели.