Mark Bernal yozgi mashg‘ulotlarga qo‘shiladi
18 yoshli kataloniyaning “Barselona” futbol klubi yarim himoyachisi Mark Bernal tizzasidagi to‘rli bog‘lamlaridan jarohat olgach, alohida mashg‘ulotlar o‘tkazmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport.es saytining xabariga ko‘ra, istiqbolli yarim himoyachi jamoa oldidan yozgi mashg‘ulotlarga 13 iyul kuni qo‘shilishi kutilmoqda. Ana shu vaqtdan boshlab “ko‘k-binafsha” jamoa bilan birgalikda mavsumga tayyorgarlikni boshlaydi.
Bernal “Barselona” bilan Osiyo safariga ham borishi mumkin. O‘tgan mavsumda Mark Ispaniya chempionatining atigi uchta o‘yinida maydonga tushdi. Keyinchalik u tizza bog‘lamlarini shikastlab, mavsum oxirigacha maydonga qayta olmadi.
Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa o‘tgan mavsumda La Liga chempioni va Ispaniya Kubogi sovrindori bo‘ldi. Bernalning sog‘ayishi jamoaning kuchayishiga katta hissa qo‘shadi deb hisoblanmoqda.
Uning individual mashg‘ulotlari jarohatdan to‘liq tiklanish va maydonga yaxshiroq qaytishni maqsad qilgan. Jamoa va futbol ixlosmandlari uni yaqin kelajakda maydonda ko‘rishni intizorlik bilan kutmoqda.

Марк Бернал присоединится к летним занятиям
18-летний полузащитник каталонского футбольного клуба "Барселона" Марк Бернал проходит индивидуальные тренировки после травмы связок колена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации сайта Sport.es, перспективный полузащитник ожидается в команде на летние сборы 13 июля. С этого момента он начнет подготовку к сезону вместе с "сине-фиолетовыми".
Бернал также может отправиться с "Барселоной" в азиатское турне. В прошлом сезоне Марк вышел на поле всего в трех матчах чемпионата Испании. Позже он повредил связки колена и не смог вернуться на поле до конца сезона.
Команда под руководством Ханса-Дитера Флика стала чемпионом Ла Лиги и обладателем Кубка Испании в прошлом сезоне. Считается, что восстановление Бернала значительно укрепит команду.
Его индивидуальные тренировки направлены на полное восстановление от травмы и более успешное возвращение на поле. Команда и футбольные болельщики с нетерпением ждут его появления на поле в ближайшем будущем.