Mark Bernal "Barselona" jamoasiga qaytadi
18 yoshli kataloniyaning "Barselona" klubida o‘ynaydigan yarimhimoyachi Mark Bernal tizzasidagi kesma bog‘lamlar jarohatidan keyin yakka tartibda mashg‘ulotlarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport.es saytining ma’lumotiga ko‘ra, istiqbolli futbolchi 13 iyul kuni jamoaning mavsumoldi tayyorgarlik mashg‘ulotlari boshlanganda umumiy guruhga qaytishi kutilmoqda. Bernal "Barselona" bilan Osiyo safari uchun safarga chiqishi ham mumkin.
O‘tgan mavsumda u Ispaniya chempionatining uchta o‘yinida qatnashdi, keyin esa jarohat olib maydondan uzoqlashdi va mavsum oxirigacha o‘ynay olmadi. Shuningdek, o‘tgan mavsum "Barselona" jamoasi Hans-Diter Flik qo‘l ostida La Liga chempioni va Ispaniya kubogi sovrindori bo‘ldi.
Mark Bernalning tiklanishi va faoliyatga qaytishi jamoa uchun muhim bo‘lib, uning holati diqqat bilan nazorat qilinmoqda. Yakkama-yakka mashg‘ulotlarda u kuchini tiklab, yaqin vaqt ichida maydonga qaytishga harakat qilmoqda.
Jamoaning mavsumoldi tayyorgarlik jarayonida uning holati aniqroq ma’lum bo‘ladi. Bernalning sog‘ligi va jismoniy tayyorgarligi jamoaning kelgusi muvaffaqiyatlari uchun katta ahamiyat kasb etadi.

Марка Бернала возвращается в команду "Барселона"
18-летний полузащитник каталонского клуба "Барселона" Марк Бернал продолжает индивидуальные тренировки после травмы крестообразных связок колена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации сайта Sport.es, перспективный футболист ожидается в общей группе, когда 13 июля начнутся предсезонные тренировки команды. Бернал также может отправиться в поездку с "Барселоной" на азиатский тур.
В прошлом сезоне он принял участие в трех матчах чемпионата Испании, после чего получил травму и выбыл с поля до конца сезона. Также в прошлом сезоне команда "Барселона" под руководством Ханса-Дитера Флика стала чемпионом Ла Лиги и обладателем Кубка Испании.
Восстановление Марка Бернала и его возвращение к активной деятельности являются важными для команды, и его состояние внимательно контролируется. На индивидуальных тренировках он восстанавливает силы и старается вернуться на поле в ближайшее время.
В процессе предсезонной подготовки команды его состояние станет более ясным. Здоровье и физическая подготовка Бернала имеют большое значение для будущих успехов команды.