Rossiya va AQSh terma jamoalari do‘stona o‘yin haqida gaplashmoqda
Rossiya futbol federatsiyasi prezidenti Aleksandr Dyukov AQSh terma jamoasi bilan imkoniyati bor do‘stona o‘yin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, nazariy jihatdan bunday uchrashuv bo‘lishi mumkin, ammo bu yil yuz berishi ehtimoli kam. AQSh terma jamoasi yaqin kelajakdagi raqiblarini allaqachon aniqlab olgan.
Yoshlar jamoalari darajasida esa bunday o‘yinlar ehtimoli ko‘proq. Shuni eslatib o‘tish kerakki, FIFA va UEFAning qo‘shma qarori bilan Rossiya terma jamoasi xalqaro musobaqalarda ishtirok etishdan chetlatilgan. Shu sababli, Valeriy Karpinning shogirdlari faqat do‘stona o‘yinlar o‘tkazish imkoniga ega.
So‘nggi tayyorgarlik uchrashuvida Rossiya Belarus jamoasini 4:1 hisobida yirik g‘alabaga erishdi. Bu natija jamoaning hozirgi holatini ko‘rsatadi va kelgusida ham do‘stona o‘yinlarni davom ettirishga imkon yaratadi.
Shunday qilib, rasmiy musobaqalarda ishtirok etish imkoniyati cheklangan bo‘lsa-da, Rossiya futboli taraqqiyoti uchun do‘stona uchrashuvlar muhim hisoblanadi.

Россия и сборные США обсуждают товарищеский матч
Президент Федерации футбола России Александр Дюков высказал мнение о возможности товарищеского матча с сборной США. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, теоретически такая встреча может состояться, однако вероятность этого в этом году мала. Сборная США уже определила своих соперников на ближайшее будущее.
На уровне молодежных команд вероятность таких матчей выше. Следует отметить, что по совместному решению FIFA и UEFA сборная России отстранена от участия в международных соревнованиях. Поэтому подопечные Валерия Карпина имеют возможность проводить только товарищеские матчи.
В последнем контрольном матче Россия одержала крупную победу над сборной Беларуси со счетом 4:1. Этот результат показывает текущее состояние команды и создает возможность продолжать проводить товарищеские матчи в будущем.
Таким образом, несмотря на ограниченные возможности участия в официальных соревнованиях, товарищеские встречи имеют важное значение для развития российского футбола.