Manchester Siti muxlislari jamoa darvozaboni Edersonning Jahon klublar chempionati chorak finalida Saudiya Arabistonining Al-Xilol klubi bilan o‘tkazilgan o‘yindagi ishtirokidan norozi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Shaharliklar" uchrashuvda 3:4 hisobida mag‘lub bo‘lib, AQShda o‘tayotgan musobaqadan chiqib ketdi. Sportbible sayti Edersonning o‘yini haqidagi salbiy fikrlarni keltiradi. Ular orasida “Ederson teshtorlarni ushlab qolishga harakat qilmayapti, ayniqsa u treblni qo‘lga kiritganidan beri,” degan tanqidlar bor.
Shuningdek, “Uni Alisson bilan taqqoslashganlari hayratlanarli, bunga ishonish qiyin,” degan fikr ham uchraydi. Ba’zilar “Bu juda uyatli, Ederson o‘yinda birorta ham qutqaruv amalga oshirmadi, hatto urinish ham qilmadi,” deb yozishgan. Ederson Braziliyadan bo‘lib, 2017 yildan buyon Angliya klubi Manchester Sitida o‘ynaydi.
Uning klub bilan shartnomasi 2026 yil yozida tugaydi. Jamoa va muxlislar uning bundan keyingi o‘yinlari haqida xavotirda.
Ushbu mag‘lubiyatdan so‘ng Edersonning o‘rniga yangi darvozabon qidirilishi mumkinligi ham muhokama qilinmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar jamoani yanada kuchaytirish uchun zarur choralarni ko‘rmoqda.

Фанаты Манчестер Сити раскритиковали Эдерсона
Фанаты Манчестер Сити недовольны участием вратаря команды Эдерсона в матче четвертьфинала чемпионата мира клубов против клуба Аль-Хилаль из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Горожане» проиграли встречу со счетом 3:4 и выбыла из турнира, проходящего в США. Сайт Sportbible приводит негативные мнения о игре Эдерсона. Среди них есть критика: «Эдерсон не пытается поймать мяч, особенно с тех пор, как он выиграл требл».
Также встречается мнение: «Удивительно, что его сравнивают с Алисон, в это трудно поверить». Некоторые пишут: «Это очень стыдно, Эдерсон не сделал ни одного спасения в игре, даже не попытался». Эдерсон из Бразилии и с 2017 года играет в английском клубе Манчестер Сити.
Его контракт с клубом истекает летом 2026 года. Команда и фанаты обеспокоены его будущими играми.
После этого поражения также обсуждается возможность поиска нового вратаря на место Эдерсона. Руководство клуба и тренеры принимают необходимые меры для усиления команды.