Cherchesov: Dinamo chempion bo‘lishi uchun imkon bor
Rossiya milliy terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov Moskva «Dinamo» jamoasini Premer-ligada chempionlikka olib chiqish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, agar boshqa klublar imkon bersa, bu maqsadga erishish mumkin. Cherchesovning ta’kidlashicha, bu borada jamoaning imkoniyatlari va raqiblarning holati muhim ahamiyatga ega. Valeriy Karpin hozirda Rossiya terma jamoasi bilan bir qatorda Moskva «Dinamo» jamoasini boshqarib kelmoqda.
U 56 yoshda bo‘lib, joriy yilning o‘rtalarida «Dinamo» bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan. 2024/2025 yilgi mavsumda «Dinamo» Premer-liga musobaqasida beshinchi o‘rinni egalladi.
Yangi mavsumning birinchi turida Karpin jamoasi Kaliningradning «Baltika» klubi bilan bellashadi. Uchrashuv 20 iyul kuni o‘tkaziladi.
Jamoaning kelgusi o‘yindagi natijalari va butun mavsumdagi muvaffaqiyati ko‘p jihatdan murabbiyning tajribasi va o‘yinchilarning holatiga bog‘liq bo‘ladi. Shuningdek, boshqa klublarning raqobatga qanday munosabatda bo‘lishi ham chempionlik uchun muhim omil hisoblanadi.

Черчесов: Динамо имеет возможность стать чемпионом
Бывший главный тренер сборной России Станислав Черчесов высказал мнение о шансах московского «Динамо» на чемпионство в Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, если другие клубы позволят, то эту цель можно достичь. Черчесов отметил, что в этом вопросе важны возможности команды и состояние соперников. Валерий Карпин в настоящее время управляет как сборной России, так и московским «Динамо».
Ему 56 лет, и он был назначен главным тренером «Динамо» в середине текущего года. В сезоне 2024/2025 «Динамо» заняло пятое место в Премьер-лиге.
В первом туре нового сезона команда Карпина встретится с клубом «Балтика» из Калининграда. Матч состоится 20 июля.
Результаты следующей игры команды и успех на протяжении всего сезона во многом будут зависеть от опыта тренера и состояния игроков. Также важно, как другие клубы будут относиться к конкуренции за чемпионство.