Mohammadjavad Rossiyaga to‘g‘ridan uchib keldi
Shamil Gazizov, Makhachkala shahrining Dinamo jamoasi bosh direktori, jamoaning Eronlik yarim himoyachisi Mohammadjavad Hosseinnezhadning hozirgi manzili haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Javad hozirda Moskva shahrida. Avval uning Ozarbayjon orqali uchib ketishi rejalashtirilgan edi, ammo u to‘g‘ridan-to‘g‘ri uchib ketdi.
Seshanba kuni kechqurun u Kislovodsk shahriga yo‘l oladi. Yodda tutamizki, Javad o‘tgan yili Makhachkala Dinamo jamoasiga qo‘shilgan. O‘tgan mavsumda u 29 ta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va uchta golga assistentlik qildi.
Futbolchining Dinamo bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Bu ma’lumotlar sport telekanali Match TV tomonidan taqdim etildi.

Мохаммаджавад прямо прилетел в Россию
Шамиль Газизов, генеральный директор команды «Динамо» из Махачкалы, сообщил о текущем местонахождении иранского полузащитника команды Мохаммаджавада Хоссейннежада. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Джавада сейчас в Москве. Сначала планировалось, что он улетит через Азербайджан, но он улетел напрямую.
Во вторник вечером он отправится в город Кисловодск.
Напомним, что Джавид присоединился к команде «Динамо» в прошлом году. В прошлом сезоне он сыграл в 29 матчах, забил три гола и сделал три голевых передачи.
Контракт футболиста с «Динамо» рассчитан до середины 2027 года. Эти данные были предоставлены спортивным телеканалом Match TV.
Команда «Динамо» продолжает свою деятельность перед общественностью и стремится к будущим достижениям.